Od 31 marca do 2 kwietnia na ul. Warszawskiej odbędzie się jarmark. Przez trzy dni podczas wiosennych spacerów będzie można kupić rękodzieło, wielkanocne potrawy i upominki. W centrum Ciechanowa pojawi się też strefa rekreacji i animacji na świeżym powietrzu. Dla uczniów miejskich szkół, przedszkolaków i seniorów przygotowano warsztaty. W sobotę (1 kwietnia) na plenerowej scenie przy Kamienicy W18 odbędą się występy artystyczne.

Tegoroczny Ciechanowski Jarmark Wielkanocny rozpocznie się w piątek 31 marca i potrwa do 2 kwietnia (niedziela). Na około czterdziestu stoiskach rozstawionych wzdłuż ul. Warszawskiej między godz. 10.00 a 19.00 będzie można kupić m.in. artystyczne rękodzieło oraz sery, wędliny i inne wyroby gastronomiczne na wielkanocny stół.

W Kamienicy W18 na czas trwania jarmarku otwarta zostanie kawiarnia. Organizatorzy (miejska jednostka kultury COEK Studio oraz Staropolskie Jarmarki) przygotują też strefę atrakcji dla dzieci oraz młodzieży. Na deptaku odbędą się animacje, staną dmuchańce, zjeżdżalnie oraz plac zabaw.

W sobotę (1 kwietnia) na scenie przy Kamienicy W18 odbędą się pierwsze w tym sezonie plenerowe koncerty i występy artystyczne. Między godz. 10.00 a 15.00 wystąpią: zespół Lipowiacy z Lipowa, Sonata z Gołotczyzny, Ludowy Zespół Tańca „Mały Ciechanów”, Karniewiacy, Zespół Melodia z Opinogóry oraz uczniowie szkoły Voice by Yush i Szkoły Forte-Piano. Seniorzy Sceny III Wieku wystawią spektakl „Julian Tuwim dla dorosłych”.

Ponadto pierwszego dnia jarmarku zorganizowane grupy uczniów, przedszkolaków i seniorów wezmą udział w w warsztatach wielkanocnych, artystyczno-dekoracyjnych, biżuteryjnych i florystycznych.

1 kwietnia na ul. Warszawskiej ciechanowscy wolontariusze prowadzić będą zbiórkę na rzecz chorego Krystiana Rybackiego. Na leczenie chłopca przeznaczone zostaną pieniądze zebrane ze sprzedaży rękodzięła wykonanego przez uczniów SP nr 6, Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Ciechanowie, Zespołu Placówek w Gołotczyźnie oraz innych osób.

Skip to content