W sobotę (4 marca) między godz. 8.00 a 12.00 w Hali Targowej „Bloki” czekały będą liczne atrakcje. 17 marca (piątek) ratusz oraz Stowarzyszenie Kobiety w Centrum zapraszają na Ciechanowskie Forum Kobiet. Wydarzenie jest kierowane do mieszkanek w różnym wieku – od licealistek po seniorki. W budynku PUZ przy ul. Narutowicza odbędą się wykłady, prelekcje, debata i wernisaż fotografii Elżbiety Dzikowskiej.

4 marca (sobota) w godzinach 8.00 do 12.00 w Hali Targowej „Bloki” odbędą się liczne atrakcje dla mieszkanek Ciechanowa. Będzie można wziąć udział w ekologicznych warsztatach kosmetycznych przygotowanych przez Park Nauki Torus, pokazie i warsztatach gimnastyki słowiańskiej czy skorzystać z bezpłatnych konsultacji zielarskich i dietetycznych neuropatki. Coś dla siebie znajdą również fanki medycyny chińskiej oraz amatorki degustacji herbat. Na stoisku poświęconym urodzie będzie można dowiedzieć się o oczyszczaniu organizmu, biorezonansie i dbaniu o zdrowie w naturalny sposób. Każda z pań je odwiedzających otrzyma niespodziankę od Figura Centrum Pięknego Ciała. Tradacyjnie na Dniu Kobiet nie zabraknie kwiatów – rozdawane będą tulipany. Odbędzie się również prezentacja pokazująca jak powstają okolicznościowe kompozycje florystyczne.

17 marca po raz pierwszy odbędzie się Ciechanowskie Forum Kobiet. Wydarzenie organizuje miasto we współpracy z Zarządem Stowarzyszenia Kobiety w Centrum Mazowsze Północ.

W budynku Państwowej Uczelni Zawodowej im I. Mościckiego (ul. Narutowicza 9) między godz. 10.00 a 13.00 odbędą się wykłady i prelekcje, przygotowane na tę okazję przez Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, specjalistów Grupy ARNICA, psychologa (Milenę Grudzińską) i trenera głosu (Łukasza Juszkiewicza).

Na spotkaniach będzie można zdobyć wiedzę o zdrowiu, farmakoterapii, psychologii kobiet oraz aktywizacji psychofizycznej seniorek . Na uczestników czekało będzie zdrowe śniadanie. Organizację wydarzenia wesprą: Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Ciechanowie, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. I. Mościckiego, COEK Studio, MOSiR oraz Figura Centrum Pięknego Ciała.

Następnie o godz. 17.00 w auli PUZ rozpocznie się otwarta debata. W rozmowie z uczestniczkami panelu – mieszkającymi w Ciechanowie reprezentantkami biznesu, organizacji pozarządowych, edukacji, samorządu i innych ciekawych zawodów uczesniczyła będzie również podróżniczka Elżbieta Dzikowska.

Zaprezentuje wystawę fotografii „Różne oblicza piękna. Co robią kobiety, żeby się podobać?”. To ponad 30 prac ukazujących wpływ tradycji i kultury na wybory i decyzje kobiet.

Do obchodów Dnia Kobiet przyłączy się też Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie. 8 marca (środa) w Krzywej Hali odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Król – autorką książki „Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach”. To niezwykły przekaz o kobietach, które nie bały się wyznaczać nowych dróg, mierząc się ze strachem oraz ograniczeniami pełne odwagi i determinacji wytyczały nowe trendy. Ich celem było dotarcie do miejsc, gdzie czuły się wolne i spełnione.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Skip to content