Polski Związek Lekkiej Atletyki powierzył miastu Ciechanów organizację biegowych mistrzostw rangi ogólnopolskiej. W czerwcu 2024 r. na bieżni miejskiego stadionu odbędzie się rywalizacja w kategorii U20 i U23 na dystansie 5 tys. metrów.

Zawody w Ciechanowie według wstępnych planów mają odbyć się 1 czerwca. Na miejskim stadionie przy ul. 3 Maja rywalizować będą zawodnicy z kategorii wiekowych U20 i U23 (juniorzy i młodzieżowcy) w biegu na dystansie 5 tys. metrów. Decyzję ogłosił dziś (10 listopada) Zarząd PZLA.

– Decyzja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki o powierzeniu organizacji Mistrzostw Polski w 2024 r. miastu Ciechanów ma mocne uzasadnienie. Jesteśmy w pełni przygotowani. Kilka dni temu oddaliśmy do użytkowania nowoczesny i w pełni wyposażony budynek zaplecza sportowo-administracyjnego na miejskim stadionie. Od 2018 r. na bieżni rokrocznie organizujemy imprezy lekkoatletyczne o zasięgu ogólnopolskim – podkreślił prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Mowa tu o Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Mistrzostwach Mazowsza Młodzików U-16, Mitingach Dzieci, Ogólnopolskich Zawodach „Otwarcia Sezonu Jesiennego”. W każdej z tych cyklicznych imprez w Ciechanowie startuje po kilkuset uczestników. Największa impreza lekkoatletyczna – Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS – odbyły się w 2020 r. Uczestniczyło w niej prawie tysiąc zawodników.

Łącznie od 2018 r. na ciechanowskim stadionie startowało prawie 5 tys. lekkoatletów z całej Polski. Stadion posiada pełnowymiarową bieżnię lekkoatletyczną. Powstała w 2017 r. i została zaprojektowana tak, by uzyskać Świadectwo PZLA dla kategorii stadionu VA, uprawniające do organizacji imprez o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Od 4 listopada tego roku na terenie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sportowcy mają do dyspozycji nowo oddany do użytkowania budynek. Mieści zaplecze sportowo-administracyjne, w tym m.in. szatnie dla zawodników, prysznice czy siłownię.

–  Inwestycja, którą zakończyliśmy kilka dni temu zupełnie zmieniła oblicze miejskiego stadionu w Ciechanowie. To zaplecze dla sportowców, ale też trenerów, które znacznie podwyższy rangę organizowanych w mieście imprez sportowych – powiedział Jerzy Omieciński, dyrektor MOSiR w Ciechanowie.

Skip to content