16 listopada (czwartek) w auli PANS odbędzie się szkolenie z udziałem położnej, psychologa, fizjoterapeuty i pielęgniarki. Jego celem jest wsparcie rodziców, opiekunów, studentów i specjalistów pracujących z małymi dziećmi oraz umożliwienie wyrównywania deficytów rozwojowych najmłodszych. „Dobry początek” to projekt organizowany przez miasto we współpracy z fundacją FERN.

Spotkanie będzie miało charakter wykładowo-warsztatowy. Jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych i bezpłatne. Rozpocznie się 16 listopada (czwartek) o godz. 10.00 w auli Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. I. Mościckiego (ul. Wojska Polskiego 51).

Obejmie cztery wykłady i trzy warsztaty, na których poza solidną porcją wiedzy będzie można zdobyć też praktyczne umiejętności dotyczące opieki nad maluszkami oraz wczesnego wspomagania rozwoju dzieci.

Poza rodzicami i opiekunami ze szkolenia mogą skorzystać też studenci oraz przedstawiciele personelu medycznego zajmującego się dziećmi od pierwszych chwil życia noworodka.

Zainteresowani udziałem w wykładach i warsztatach mogą zapisywać się za pomocą formularza on-line (https://docs.google.com/forms/d/1QYL2eLWY6kAwNYKadC87E1NIG8u6sLkvPsEwrpxWoS0/viewform?edit_requested=true). Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt Fundacji Edukacji, Rozwoju i Nauki „FERN” otrzymał dotację miasta w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych. To jeden z dziewięciu projektów, który ratusz wsparł w tym roku w zakresie ochrony i promocji zdrowia.

Pierwsze specjalistyczne warsztaty dla rodziców, u których nowo narodzonych dzieci stwierdzono problemy rozwojowe wymagające wsparcia specjalistów odbyły się w marcu tego roku.

Skip to content