W sierpniu ciechanowianie będą mogli wziąć udział w cyklu plenerowych przedstawień teatralnych i warsztatów. W ramach projektu „Otwórz się na teatr!” wystawione będą: sztuka średniowieczna, dramat szekspirowski, teatr oświecenia włoskiego, przedstawienie okresu Wielkiej Reformy Teatralnej, sztuka współczesna i teatr dla dzieci. Wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny.

3-dniowy plenerowy festiwal teatrów odbędzie się między 18 a 20 sierpnia. Pomysł na zorganizowanie tego przedsięwzięcia w Ciechanowie zyskał poparcie mieszkańców województwa w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Zadanie będzie sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Cykl zaprezentuje przemiany, jakie dokonywały się na przestrzeni wieków w sposobach pojmowania sztuki i teatru, w szczególności jego znaczenia w dorobku kulturowym kraju i świata. Spektaklom wystawionym w otwartej przestrzeni towarzyszyć będą panele dyskusyjne na temat historii teatru, będzie można też spotkać się z artystami i wziąć udział w warsztatach aktorskich.

18 sierpnia (piątek)

O GODZ. 14.00

w parku nad Kanałami (teren za halą MOSiR) wystawiona będzie sztuka średniowieczna „Eja, eja, duszo moja ocuci się, dawnoś spała, czyli na średniowiecznym rynku, a czasem w wyszynku”.

O GODZ. 20.00

Po niej będzie można zobaczyć dramat szekspirowski. O godz. 20.00 odbędzie się przedstawienie „Świat jest teatrem, aktorami ludzie…, czyli chwila w teatrze Szekspira” prezentujące teatr elżbietański.

W sobotę (19 sierpnia)

O GODZ. 14.00

Pod wieżą ciśnień na terenie Parku Nauki Torus zaprezentowana zostanie sztuka włoskiego oświecenia „Uno, duo, tres, viva canzone, Arlequino e Colombina, dell’arte, śmiechu warte, czyli włoskie oświecenie”.

O GODZ. 20.00

Wystawione będzie przedstawienie okresu Wielkiej Reformy Teatralnej „Rewolucja, Rezolucja, Reforma, czyli czas wielkich zmian, nie tylko na scenie”.

W niedzielę (20 sierpnia)

O GODZ. 14.00

Na placu Jana Pawła II aktorzy wystawią przedstawienie „Pomaganie fajne jest, wystarczy tylko chcieć, z Detektywem badać świat, zagadek nadszedł czas.”.

O GODZ. 20.00

Festiwal teatralny w Ciechanowie zamknie sztuka współczesna, którą będzie można zobaczyć na placu Jana Pawła II.

Spektakle i prelekcje przygotowuje Pracownia Teatralna Justyna Godlewska i Przyjaciele.

Skip to content