Ulica Opinogórska zmieniła swoje oblicze wizualne i funkcjonalne. Droga ma nową, równą nawierzchnię. Powstał też ciąg dla pieszych i rowerzystów, łączący ul. Pułtuską z ul. Kącką. Drogę oświetlono. Dla osób korzystających z Rodzinnych Ogrodów Działkowych udostępniono 76 miejsc parkingowych.

Remont przeszedł ponad kilometrowy odcinek drogi. Wykonana przez miasto inwestycja umożliwiła odseparowanie ruchu samochodów, pieszych i rowerzystów. To przyczynia się nie tylko do zwiększenia komfortu mieszkańców, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Nowy ciąg komunikacyjny dla rowerzystów umożliwia dojechanie ścieżką z ul. Pułtuskiej do trasy rowerowej w ul. Kąckiej na trasie Ciechanów – Opinogóra.

– Ulica Opinogórska nie tylko wygląda świetnie, ale stała się przede wszystkim funkcjonalna. Jeszcze do niedawna mieliśmy do czynienia z ubytkami, wybrzuszeniami, niekomfortowym poruszaniem się pieszych i rowerzystów. Teraz mamy nowoczesną drogę o najwyższym standardzie i bezpieczeństwie. Modernizacja kolejnych ulic jest dla nas priorytetem i nasze plany będą konsekwentnie realizowane – powiedział po zakończeniu inwestycji prezydent Krzysztof Kosiński.

Drogę odwodniono, ułożono nowy asfalt. Poza równą i bezpieczną nawierzchnią drogi powstało też energooszczędne oświetlenie LED, wybudowano zatoki autobusowe oraz zjazdy do posesji.

W odpowiedzi na wnioski mieszkańców, w tym działkowców, zwiększono pierwotnie planowaną liczbę miejsc parkingowych przy Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Działkowcy mają do dyspozycji 76 miejsc do parkowania aut bezpośrednio przy terenie ogrodów.

Skip to content