W tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowanych zostanie 10 projektów osiedlowych i 6 zadań ogólnomiejskich. O ich realizacji zdecydowali mieszkańcy. W tym roku ważny głos oddało 4446 ciechanowian. Koszt zakwalifikowanych do realizacji zadań to 1 673 119,7 zł.

O realizację w tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obbywatelskiego rywalizowało 29 projektów. Głos można było oddać na jeden z 18 projektów osiedlowych i jeden z 11 ogólnomiejskich.

O zwycięstwie projektów ogólnomiejskich zdecydowało uzyskanie minimum 400 ważnych głosów. W tej kategorii największą popularność zyskał projekt dotyczący drugiego etapu remontu świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Drugie miejsce zajęło zadanie związane z rewitalizacją Kąpieliska „Krubin”, a trzecie – budowa miejskiego parku trampolinowo-wspinaczkowo-linowego. Największą liczbę głosów spośród projektów osiedlowych zdobył projekt Miejskiego Przedszkola nr 6 z osiedla Śródmieście „Figloraj – edukacja i zabawa”.

Spośród poddanych pod głosowanie projektów „miękkich”, podobnie jak w ubiegłym roku, zwyciężyły te o tematyce sportowej. Zrealizowane zostaną trzy zadania: reaktywacja Klubu Kibica Jurand Ciechanów, wsparcie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży oraz drużyny seniorów i druga edycja bezpłatnego cyklu zajęć edukacyjno-sportowych z elementami samoobrony dla dzieci od 4 roku życia i ich rodziców.

Głosowanie trwało od 1 do 28 lutego. W tym roku wzięło w nim udział blisko 5 tys. osób. Większość z nich skorzystała z możliwości głosowania przez internet. Ważny głos oddało 4446 osób, Nieważność pozostałych wynikała z faktu, że głosujący podał błędne dane lub głosując „papierowo” zaznaczył więcej niż dwa projekty. W 9 przypadkach głosujący posługiwali się danymi osób zmarłych.

Skip to content