2 maja o godz. 20.00 na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich wystąpią soliści i Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. J. Kiepury. Największe wydarzenie muzyczne tegorocznej majówki w Ciechanowie będzie okazją do wysłuchania znanych arii operowych i piosenek z repertuaru polskiego i międzynarodowego. W ramach „Koncertu dla miłości i pokoju” wystąpią: Marcin Januszkiewicz, Voytek Soko Sokolnicki i Mateusz Ziółko.

W programie „Koncertu dla miłości i pokoju” znajdą się m.in. „When a man loves a woman”, „You are so bueautiful”, “When I fall in love” czy “Yesterday”, a także znane w Polsce szlagiery jak “Bezdroża”, “Lubię wracać tam, gdzie byłem” i „Jej portret”.

Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Bernarda Chmielarza, a koncert poprowadzi Dariusz Stańczuk.

Wydarzenie organizuje Miasto Ciechanów we współpracy z samorządem województwa mazowieckiego.

Wstęp na „Koncert dla miłości i pokoju” jest bezpłatny.

Mateusz Ziółko to pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, wśród nich zwycięstwo III edycji programu „The Voice Of Poland” oraz X edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.  Zwyciężył w konkursie „Super Debiuty” podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie 2016 r. wydał utwór „W płomieniach”, który w 2017 r. był jednym z najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, a w serwisie YouTube osiągnął spektakularny wynik ponad 69 milionów wyświetleń. W 2017 r. miała miejsce premiera debiutanckiego albumu pt. „Na nowo”. Dwa lata później swoją premierę miał film „Legiony”, do którego wspólnie z Producentem Tabb’em, stworzył utwór promujący o tym samym tytule. W sierpniu 2020 r. zaprezentował najnowszy singiel „S.O.S”, który jest zapowiedzią drugiego albumu artysty.

Marcin Januszkiewicz karierę rozpoczął na deskach Teatru Collegium Nobilium. W latach 2010 – 2012 związany był ze stołecznym Teatrem Współczesnym, gdzie wystąpił m.in. w: „Moralności Pani Dulskiej” i „Hamlecie”. Do 2016 r. występował na scenie Teatru Studio w takich przedstawieniach jak: „Anna Karenina”, „Wiśniowy sad”, „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, „Wichrowe wzgórza”. W 2017 r. zagrał w jednym z najlepszych spektakli sezonu – „Dziecię Starego Miasta” w reż. Cezarego Studniaka w Teatrze WARSawy. Oprócz kariery teatralnej, komponuje i pisze teksty piosenek. Jest autorem utworów pisanych dla m. in. Natalii Szroeder, Dawida Kwiatkowskiego, Kasi Dereń czy Margaret . Współpracuje z kompozytorem i aranżerem Mariuszem Obijalskim, z którym skomponował muzykę i napisał teksty piosenek do autorskiego musicalu „Liżę Twoje Serce” w reż. Agnieszki Glińskiej. Od 2015 r. współpracuje z Piotrem Rubikiem, z którym nagrał płyty „Pieśni szczęścia”, „Z powodu mojego imienia” oraz single „Pół na pół” i „Dokąd” z tekstami własnego autorstwa. W 2017 r. ukazał się jego debiutancki album zatytułowany „Osiecka po męsku”.

Voytek Soko Sokolnicki to artysta niezależny. Śpiewak operowy, solista wielu teatrów operowych, filharmonii oraz scen koncertowych w Polsce oraz za granicą m.in.: we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Kandzie, Tajlandii czy w Niemczech. Wykształcony muzycznie (Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu) i plastycznie (Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi). Lubi syntezę sztuk, tworzy koncerty i performances, które łączą dźwięk, obraz i ruch. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród muzycznych m.in.: Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy debiut śpiewaka operowego”, I nagrody XV Wielkiego Turnieju Tenorów w Operze na Zamku w Szczecinie oraz Platynowej Róży w III Bitwie tenorów na róże w Warszawie organizowanej przez Operę Kameralną. To jeden z solistów zespołu crossoverowego Tre Voci, z którym odnoszą sukcesy na międzynarodowych i polskich scenach koncertowych. W ostatnich latach nagrał trzy płyty: z liryką wokalną, czyli pieśniami różnych kompozytorów pt.: „Nebbie” wraz ze wspaniałym pianistą Michałem Francuzem; płytę „Sokolniccy Duett” z sopranistką o słowiczym głosie Agnieszką Sokolnicką oraz płytę „With Love” z zespołem Tre Voci. Jest inicjatorem wielu koncertów charytatywnych.

Skip to content