15 września w Urzędzie Miasta rusza cykl bezpłatnych warsztatów dla przedsiębiorców, w szczególności producentów i przetwórców żywności, przedstawicieli firm medycznych, firm IT tworzących oprogramowanie dla biznesu oraz startupów tworzących rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0.  Będą okazją, by zdobyć praktyczną wiedzę i uzyskać wskazówki o tym, jak skutecznie wprowadzić innowacyjne pomysły we własnych przedsiębiorstwach.

Warsztaty są przeznaczone dla przedsiębiorców zarejestrowanych i działających na terenie subregionu ciechanowskiego, którzy swoją działalnością wpisują się w Przemysł 4.0. Szczególnie zaproszeni do udziału są producenci i przetwórcy żywności, przedstawiciele firm medycznych, firm IT tworzących oprogramowanie dla biznesu oraz startupów tworzących rozwiązania związane z Przemysłem 4.0.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Pierwsze warsztaty z cyklu odbędą się 15 września 2022 r. (godz. 10.00) w Urzędzie Miasta Ciechanów. Ich tematem będzie generowanie innowacji i pozyskiwanie środków ze szczególnym uwzględnieniem finansowania w Przemyśle 4.0.

Kolejne warsztaty będą zorganizowane 12 października 2022 r. („Anatomia sukcesu, czyli jak prowadzić biznes, który rośnie i zarabia”) i 15 listopada („Przedsiębiorca sukcesu, czyli w jaki sposób wdrażać rozwiązania cyfrowe w przedsiębiorstwach funkcjonujących w tradycyjnych gałęziach przemysłu i rolnictwa”). Szczegóły dotyczące szkoleń są dostępne na stronie internetowej https://startupacademy.pl/mazowsze-lp/

Zapisy są przyjmowane przez formularz na stronie www projektu.

Spotkania mają charakter networkingowy. Są też okazją do zapoznania się z innymi przedsiębiorcami z Ciechanowa i okolic oraz wymienienia się doświadczeniami w prowadzeniu własnych firm.

Realizacją cyklu zajmuje się Startup Academy – mazowiecka akredytowana instytucja otoczenia biznesu o profilu Centrum Innowacji. Startup Academy to organizacja wspierająca młodych przedsiębiorców, samorządy gotowe do lokalnego szerzenia przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz duże firmy, które chcą zwiększyć efektywność swoich działań oraz generować innowacje stosując narzędzia, metody i techniki startupowe.

Projekt jest prowadzony w ramach zadania publicznego „ Wzmocnienie roli regionalnych animatorów rozwoju gospodarczego Mazowsza w procesie przedsiębiorczego odkrywania w subregionie ciechanowskim” zostało dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

– Wierzymy, że projekt przyczyni się do zwiększenia zainteresowania transformacją cyfrową, a w konsekwencji do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej mazowieckich przedsiębiorstw. To duża szansa dla przedstawicieli firm z tego regionu, którzy mogą nie tylko zdobyć nowe umiejętności i pozyskać niezbędną dla prowadzenia biznesu wiedzę, ale przede wszystkim – mogą poznać innych przedsiębiorców, nastawionych na networking – powiedziała Aleksandra Szwed, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego.

Skip to content