Muzyka na żywo w centrum miasta to cenione przez ciechanowian i turystów urozmaicenie letnich wieczorów. W lipcu w Kamienicy W18 odbyły się dwa koncerty prezentujące brzmienia z różnych zakątków świata. Kolejne trzy wydarzenia kulturalne odbędą się w sierpniu. Na deptaku przed zabytkową kamienicą wystąpią: Colours of Tango, Fugus Combo oraz Viva Flamenco Trio.

Łatwy dostęp do kultury to niewątpliwie cenny aspekt mieszkania w Ciechanowie. Kameralne i otwarte koncerty organizowane na deptaku przy zrewitalizowanej przez miasto Kamienicy W18 to możliwość posłuchania doskonałej muzyki bez konieczności organizowania wyjazdów do innych miejscowości. W sierpniu mieszkańców Ciechanowa i turystów czekają m.in. muzyczna podróż do Argentyny, gorące tanga, jazz i flamenco.

5 sierpnia (piątek) zagra Colorurs of Tango. Argentyńskie tanga niewątpliwie ma we krwi Ernesto Ovejero, rodowity mieszkaniec Buenos Aires. W jego naturalnym i pełnym temperamentu śpiewie usłyszeć można esencję tanga w najczystszej postaci. Towarzyszy mu duo instrumentalistów młodego pokolenia, wykształconych w akademiach muzycznych w Polsce i Austrii – Aneta Salwińska (harfa) i Konrad Salwiński (akordeon). Muzycy wykorzystują bogactwo brzmienia swoich instrumentów, przedstawiając własne aranżacje utworów dawnych mistrzów. Inspirowani muzyką Piazzolli, Villoldo czy Gardela odkrywają przed publicznością cały wachlarz kolorów tanga.

6 sierpnia wystąpi Fugus Combo. Zespół powstał z inicjatywy akordeonisty Tomasza Grzyba i wykonuje muzykę jazzującą o powiązaniach francusko-argentyńskich z elementami muzyki polskiej, bałkańskiej, a także utwory autorskie. W jego skład wchodzą akordeon, zestaw perkusyjny oraz instrument basowy (kontrabas/gitara basowa). Fugus Combo to muzyka inspirowana światowej sławy muzykami takimi jak Astor Piazzolla, Krzysztof Komeda czy Richard Galliano.

20 sierpnia przed ciechanowską publicznością zagra Viva Flamenco Trio. To założony w 1992 r. przez Michała Czachowskiego jeden z czołowych zespołów tego typu muzyki w Polsce. Muzyka, jaką wykonują to wyrafinowana mieszanka flamenco tradycyjnego ze współczesnym, inspirowana kulturą indyjską, arabską oraz jazzem. Barwy i egzotyki dodaje jej bogate instrumentarium, na które obok gitar składają się tradycyjne instrumenty etniczne. Doskonały efekt artyści osiągają nie tylko dzięki mistrzowskiej grze na instrumentach, ale także dzięki ekspresyjnemu tańcowi i oryginalnym strojom, które dodają plastyczności i sprawiają, że koncert tej grupy staje się także znakomitym widowiskiem.

Organizację koncertów na deptaku wspiera miasto w ramach dofinansowania do realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. W lipcu na deptaku można było posłuchać dwóch koncertów z cyklu „Sentymentalna podróż muzyczna”.

W Kamienicy W18 przy ul. Warszawskiej wystąpiło trio wokalno-gitarowe w składzie Jan i Piotr Kudełkowie oraz wokalistka Weronika Skalska. Koncert był muzyczną podróżą do Ameryki Łacińskiej Zabrzmiały dźwięki latino, americana oraz muzyka filmowa. Po koncercie w kawiarni odbyła się też potańcówka. W centrum miasta zagrali też Saksoholicy. Kwartet tworzą: Maciej Zieliński – saksofon sopranowy, Daniel Bober – saksofon altowy, Bartosz Głombica – saksofon tenorowy i Paweł Piec – saksofon barytonowy. W repertuarze zespołu znajdują się utwory wielu kultur muzycznych z różnych zakątków świata od romantycznego tanga, przez gorącą samba, taneczny rag-time aż po niezapomniane standardy muzyki jazzowej.

Skip to content