Od dziś (11 kwietnia) w Ciechanowie można oglądać plenerową wystawę prezentująca dorobek fotograficzny Elżbiety Dzikowskiej. 34 plansze ze zdjęciami są umieszczone na ogrodzeniu Szkoły Podstawowej nr 6. Ponadto mieszkańcy mogą zgłaszać własne prace fotograficzne na konkurs.

Na plenerową wystawę fotografii Elżbiety Dzikowskiej składają się prace powstałe podczas licznych podróży autorki.

Ryszard Kapuściński we wstępie do albumu Elżbiety Dzikowskiej „Uśmiech Świata” pisał:

Razem z autorką podróżujemy przez kraje i kontynenty, konstatując z radością, że jedną z cech łączących ludzi wszystkich ras i kultur jest zdolność do uśmiechania się, zdolność, którą posiadamy wszyscy niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, jaką wyznajemy religię (…).

Elżbieta Dzikowska to polska historyczka sztuki, sinolożka, podróżniczka, reżyserka i operatorka filmów dokumentalnych. Wraz z Tonym Halikiem zrealizowała dla telewizji około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów. Prowadzi też popularny program podróżniczy „Pieprz i Wanilia”. Jest autorką wielu książek, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej.

Do tej pory wystawa „Uśmiech świata” została zaprezentowana m.in. w Warszawie, Gdańsku, Krakowie czy Wrocławiu. W Ciechanowie fotografie podróżniczki można oglądać do 3 maja na ogrodzeniu Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki.

Zainteresowani fotografią ciechanowianie mogą zaprezentować własne prace i wziąć udział w konkursie na Najpiękniejszy Uśmiech Mieszkańców Ciechanowa. Organizują go Urząd Miasta Ciechanów, COEK Studio oraz Szkoła Podstawowa nr. 6. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe, a wyróżnione i zwycięskie zdjęcia będzie można podziwiać w gablotach na ul. Warszawskiej. Prace konkursowe można nadsyłać do 15 maja. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej www.coekstudio.pl.

Skip to content