Kolejna ulica na osiedlu „Kargoszyn” będzie miała nową nawierzchnię i oświetlenie. Ul. Asnyka zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Sygietyńskiego do skrzyżowania z ul. Kargoszyńską. Powstaną też chodniki, zatoki autobusowe i ponad 30 miejsc parkingowych. Dziś (19 stycznia) miasto podpisało umowę na realizację robót.

Wyłoniona w drodze postępowania przetargowego firma zrealizuje prace na odcinku o długości 588 metrów między ul. Sygietyńskiego a ul. Kargoszyńską. Przebudowa ulicy rozpocznie się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku.

Jezdnia zyska nową nawierzchnię z betonu asfaltowego. Modernizacja drogi będzie wymagała przebudowy sieci kanalizacji deszczowej i infrastruktury podziemnej kolidującej z planowanym zagospodarowaniem.

Powstaną też nowe chodniki o szerokości nie mniejszej niż 2 m i miejsca do parkowania aut oraz dwie zatoki autobusowe.

Wybudowane zostanie także nowe oświetlenie (ponad 25 lamp typu LED).

Koszt inwestycji to 4 679 050,76 zł. Zostanie ona sfinansowana wyłącznie w oparciu o środki własne budżetu miasta. W ostatnich latach polski rząd kilkukrotnie bez uzasadnienia odmawiał dofinansowania z budżetu państwa do modernizacji ul. Asnyka.

Skip to content