7 października (piątek) miejska jednostka kultury z ciechanowskim oddziałem Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych organizuje Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. Między godz. 8.00 a 20.00 w COEK Studio odbędą się zajęcia i warsztaty dla przedszkolaków, uczniów oraz Integracyjne Europejskie Spotkanie Seniorów.

Obchody Dnia Funduszy Europejskich w Ciechanowie rozpoczną się o godz. 8.00 w COEK Studio (ul. 17 Stycznia 56a). Dla uczniów miejskich szkół i przedszkolaków przygotowane będą lekcje o tematyce związanej z Unią Europejską i ciekawe warsztaty plastyczne, taneczne czy dekoracyjno-kreatywne. O godz. 12.00 do obchodów dołączy też młodzież licealna, która weźmie udział w wykładzie „Generacja Z w świecie funduszy europejskich”. Spotkania umilą występy muzyczne i quizy oraz czekolada przygotowana przez baristów Kawiarni W18.

O godz. 16.00 wystartuje część obchodów kierowana do osób dorosłych, w tym seniorów. Rozpocznie ją wykład na temat znaczenia Funduszy Europejskich dla przyszłości Polski i Ciechanowa, a zwieńczy wspólna zabawa podczas Integracyjnego Europejskiego Spotkania Seniorów przygotowanego przez Klub Seniora STUDIO.

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich odbędzie się w budynku COEK Studio, który przeszedł kompleksowy remont w 2018 r. dzięki pozyskaniu przez miasto funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe). Obiekt zyskał nowe, estetyczne i funkcjonalnie wyposażone wnętrza. Wymieniono instalacje, okna i drzwi. Budynek przeszedł termomodernizację i został ocieplony. Zmodernizowane zostały łazienki. Zamontowano urządzenia zwiększające dostępność obiektu osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności, min. ruchowymi, sensorycznymi, intelektualnymi i psychicznymi. Jednym z rozwiązań jest zainstalowane na torze krzywoliniowym krzesło schodowe, co umożliwia niepełnosprawnym przemieszczanie się między kondygnacjami.

Stara kotłownia gazowa w obiekcie została wymieniona na węzeł ciepłowniczy zasilany z miejskiej sieci ciepłowniczej, przebudowano instalację c.o., instalację pompy ciepła powietrze/woda, wymieniono oświetlenie na energooszczędne typu LED.

Dzięki stworzeniu sali widowiskowej pojawiła się możliwość organizowania koncertów i przedstawień teatralnych. Galeria zyskała profesjonalne wyposażenie, systemy wystawiennicze, oświetlenie, które pozwalają na właściwą ekspozycję prac. Poprzez zakup koniecznych mebli, remont sali plastycznej z jej zapleczem, poprawiły się warunki, w których odbywają się cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia.

W nowoczesny sprzęt elektroniczny wyposażono studio nagrań, zostało ono także odpowiednio wyciszone, co przekłada się na jakość nagrań i możliwości bardziej profesjonalnego wykorzystywania studia. Prace objęły galerię, salę baletową, pracownię rozwijania umiejętności manualnych, pomieszczenie, które stało się małą salą widowiskową.

80 proc. kosztów tych inwestycji pokryło unijne dofinansowanie.

Skip to content