4 września (niedziela) na dziedzińcu zamku w Ciechanowie odbędzie się spektakl musicalowy z udziałem ponad 100 dzieci z ciechanowskich szkół i orkiestry. To finał projektu „Otwórz się na Musical! vol. 2”, realizowanego latem przez miejską jednostkę kultury. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Stage Master” jest autorskim spektaklem utrzymanym w duchu musicalowym, stworzonym przez autorów i uczestników cieszącego się dużą popularnością projektu kulturalnego „Otwórz się na Musical! vol. 2”. Jego premiera odbędzie się 4 września o godz. 18.00 na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich.

W musicalu wystąpi ponad setka dzieci i młodzieży – uczniów miejskich szkół z Ciechanowa, którym towarzyszyć będzie orkiestra złożona z szestnastu muzyków sesyjnych pod batutą Macieja Bąka. Wśród muzyków, którzy zagrają na żywo na zamkowym dziedzińców znajdą się absolwenci i uczniowie Akademii Muzycznej im. F. Nowosielskiego w Bydgoszczy.

Scenariusz i choreografia „Stage Master” powstały w Ciechanowie. Przygotowania do wystawienia spektaklu trwały 12 tygodni. Były realizowane przez miejską jednostkę kultury Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio we współpracy z Magdaleną Łobacz (taniec), Szymonem Ostromeckim (teatr), Łukaszem Juszkiewiczem (wokal) i Marzeną Nowicką (scenografia). Pod ich opieką dzieci i młodzież brały udział w wielogodzinnych warsztatach z zakresu śpiewu, tańca i gry aktorskiej.

Tematyka przedstawienia jest bliska wielu młodym adeptom tańca, teatru czy śpiewu. Bohaterowie „Stage master” to uczestnicy talent show, którzy z determinacją pokonują drogę na sam szczyt kariery, by osiądnąć sukces.

Projekt „Otwórz się na Musical! vol. 2” był realizowany przez COEK Studio w okresie letnim. Miejska jednostka kultury po raz drugi pozyskała na jego realizację środki zewnętrzne w wysokości 280 tys. zł, otrzymując najwyższe dofinansowanie w kraju w ramach tegorocznego naboru ofert konkursowych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W sierpniu na wielkoformatowym ekranie w plenerze można było obejrzeć popularne filmy muzyczno-taneczne, m.in. „Les Misérables: Nędznicy”, Upiór w operze”, „Mamma Mia!”, „Jesus Christ Superstar” czy „Skrzypek na dachu”. Projekcje urozmaiciły występy aktorskie, muzyczne, wokalne i taneczne ciechanowian opracowane wcześniej na warsztatach.

Skip to content