Na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w czasie lata odbywają się imprezy, których celem jest popularyzacja historii i promocja Ciechanowa. W ich organizację włącza się miasto, wspierając finansowo Muzeum Szlachty Mazowieckiej w ich realizacji. W najbliższą niedzielę (24 lipca) będzie można przenieść się do epoki napoleońskiej. „Zamkowe podróże w czasie” to cykl, który będzie kontynuowany także w sierpniu. Zwieńczy go „Spotkanie z historią” – widowiskowa impreza z pokazem walk rycerskich.

Współpraca ratusza z Muzeum Szlachty Mazowieckiej daje wymierne korzyści mieszkańcom. Mogą dzięki temu korzystać z bogatej oferty kulturalnej i edukacyjnej, uczestniczyć w koncertach, piknikach organizowanych na błoniach czy gościć w swoim mieście imprezy o charakterze historycznym. Kooperacja miasta z muzeum ma też aspekt promocyjny – zyskują na niej także turyści chętni do podziwiania zamku – średniowiecznej „perły Mazowsza”.

W czasie lata Muzeum Szlachty Mazowieckiej wraz z miastem organizują cykl spotkań pt. „Zamkowe podróże w czasie”. Najbliższe odbędzie się już w tę niedzielę (24 lipca) między godz. 11.00 a 17.00. Jego tematem będzie okres napoleoński, który zaprezentuje Stowarzyszenie Artylerii Dawnej „Arsenał”.

Kolejne dwa wydarzenia odbędą się 7 sierpnia (mini turniej rycerski) i 21 sierpnia (spotkanie wraz z muzeum zorganizuje Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu).

Największą z imprez dla pasjonatów historii w tym sezonie będzie „Spotkanie z historią”. 3 września Zamek Książąt Mazowieckich oraz błonia wypełnią się rycerzami. Poza widowiskowym konnym turniejem walk rycerskich będzie to okazja, by na żywo zobaczyć średniowieczne stroje i zbroje. Odwiedzający spotkają się też z odtwórcami rzemiosła z epoki.

Dzień później (4 września) na dziedzińcu ciechanowskiego zamku odbędzie się prezentacja efektów projektu „Otwórz się na Musical!”, który przygotowuje miejska jednostka kultury.

W tym roku współpraca miasta i muzeum zaowocowała już organizacją okolicznościowego koncertu trzech tenorów z orkiestrą symfoniczną. Ratusz i muzeum wspólnie prezentują miasto w czasie MAZOpikników na terenie województwa, które organizuje samorząd Mazowsza.

Skip to content