Gościem letnich spotkań autorskich w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Krzywej Hali będą znani dziennikarze. Ciechanów odwiedzą: Alek Rogoziński, Michał Kolanko i Marcin Zaborski.

17 sierpnia o swojej pracy redakcyjnej i pisarskiej opowie Alek Rogoziński, który przez lata był związany z mediami. Karierę rozpoczął w połowie lat 90-tych w Rozgłośni Harcerskiej, potem zasiadał za mikrofonem m.in. w Radiu Plus i Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse, gdzie pełnił funkcję sekretarza magazynu „Party”. W 2015 r. zadebiutował kryminałem „Ukochany z piekła rodem” zdobywając pierwsze miejsce na liście bestsellerów sieci Empik. Sukces odniosły kolejne jego powieści: „Jak cię zabić, kochanie?”, ,„Do trzech razy śmierć”, „Lustereczko, powiedz przecie”, „Zbrodnia w wielkim mieście”, czy „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”.

24 sierpnia sekrety polityki ujawni Michał Kolanko. Dziennikarz „Rzeczpospolitej” napisał książkę „Game changer”, która ukazała się w kwietniu tego roku nakładem wydawnictwa Rebis. Publikacja zawiera wywiady ze strategami, marketingowcami i ekspertami na temat krajowej polityki ostatnich 30 lat. Przedstawiono w niej też najważniejsze trendy i zmiany, które kształtują obecny świat. Poczynione przez autora podsumowanie jest próbą odpowiedzenia na palące pytanie: kto wygra następne wybory?

31 sierpnia pałeczkę przejmie Marcin Zaborski. Dr nauk politycznych i wykładowca akademicki zajmuje się komunikowaniem społecznym i polityką wobec przeszłości. Specjalizuje się w badaniach miejsc pamięci i ekspozycji muzealnych. Jako dziennikarz pracuje w telewizji TVN24. Wcześniej prowadził programy w radiowej Trójce, TVP Historia i RMF FM. Publikował w „Dzienniku. Gazecie Prawnej” i w magazynie „Newsweek. Psychologia”. Autor książek: „Biuro Myśli Znalezionych”, „Lato’39. Jeszcze żyjemy” oraz „Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką”.

Skip to content