Miasto po raz kolejny organizuje cenioną przez ciechanowian akcję ekologiczną. W sobotę 4 czerwca mieszkańcy, którzy dostarczą do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych elektroodpady otrzymają sadzonki roślin miododajnych. Przygotowano 20 rodzajów roślin i ziół o różnych barwach i zapachach.

Celem prowadzonej już po raz kolejny akcji jest zachęcanie mieszkańców do segregowania odpadów oraz zwrócenie uwagi na rolę pszczół w ekosystemie poprzez realne działania służące poprawie jakości ich życia.

Mieszkaniec, który przyjdzie w sobotę do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Gostkowskiej 83, za określoną ilość dostarczonych przez siebie odpadów z danego rodzaju surowca otrzyma kupony. Na miejscu zostaną wymienione na sadzonki roślin miododajnych – ziół lub kwiatów.

Mały sprzęt (np. suszarka, mikser) to 1 kupon (2 rośliny). Sprzęt średni (np. mikrofalówka, telewizor, komputer) to 2 kupony (4 rośliny), a sprzęt o dużych gabarytach (np. lodówka czy pralka) umożliwi otrzymanie 3 kuponów, czyli 6 roślin. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 6 kuponów.

Będzie można otrzymać: liliowiec karłowy, szałwię, rozchodniki czy astry wrzosolistne. Dostępne będą też słoneczniki ozdobne, przetaczniki i chryzantemy. Niepotrzebne elektroodpady mieszkańcy Ciechanowa będą mogli wymienić też na kocimiętkę, pysznogłówkę, gaurę, lebiodkę czy popularną miętę w kilku odmianach.

Zamiana odpadów na kupony przy jednym stanowisku i następne zamiana kuponów na sadzonki przy drugim stanowisku odbioru usprawni przeprowadzenie akcji. Mieszkańcy będą mogli wybrać gatunek oraz zasięgnąć informacji na temat poszczególnych rodzajów roślin.

Akcja „Sadzonka za odpady” odbędzie się w godzinach od 10.00 do 15.00. Czas jej trwania może zostać skrócony w przypadku wcześniejszego wyczerpania przygotowanych roślin. Szczegóły określone są w opublikowanym poniżej regulaminie.

Skip to content