Od 1 kwietnia rozpoczyna się kolejny sezon miejskich rowerów. Do dyspozycji będzie 96 jednośladów zlokalizowanych na dziesięciu stacjach Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Zasady wypożyczania i korzystania z pojazdów oraz cennik pozostają niezmienne.

Jak podaje w tegorocznym raporcie Portal Samorządowy, Ciechanów ma najlepszy w Polsce współczynnik liczby mieszkańców na 1 m infrastruktury rowerowej. Jako następne w kraju plasują się Koszalin, Stalowa Wola i Zielona Góra. Te cztery miasta, na czele z Ciechanowem, wyprzedzają pod względem długości wybudowanych ścieżek rowerowych w przeliczeniu na mieszkańca Warszawę, Wrocław czy Kraków.

Miasto stale inwestuje w rozbudowę sieci rowerowej. W ostatnim czasie nowe ścieżki powstały, m.in. wzdłuż ul. Granicznej. Aktualnie trwa budowa trasy dla rowerzystów w ul. Opinogórskiej, łączącej ul. Pułtuską z ul. Kącką. Już planowane jest wybudowanie kolejnych bezpiecznych tras dla amatorów jednośladów, m.in. przy ul. Szwanke, ul. Powstańców Wielkopolskich, nowej drogach dojazdowych do szpitala. W planach miasta jest też połączenie dla rowerzystów od stacji kolei PKP Przemysłowy do alei Unii Europejskiej i ul. Sońskiej.

Tegoroczny sezon na Ciechanowski Rower Miejski rusza od 1 kwietnia. Na 10 stacjach wypożyczać będzie można oznakowane jednoślady, którymi można przemieszczać się wygodnie nie tylko w obrębie miasta, ale też do pobliskiej Opinogóry.

Pobranie pojazdu jest możliwe przy pomocy terminali lub poprzez aplikację Nextbike na telefony komórkowe. Rejestracja odbywa się na stronie: www.ciechanowskirower.pl lub poprzez aplikację. Aby pobrać rower należy założyć indywidualne konto klienta oraz mieć na nim co najmniej 10 zł. Korzystanie z pojazdu (po wcześniejszej rejestracji) jest bezpłatne przez pierwsze 20 minut. Od 21 do 60 minut opłata wyniesie 1 zł, od 61 do 120 minut – 2 zł, od 121 do 180 minut – 3 zł, od 181 do 240 minut i za każdą kolejną godzinę – 4 zł za godzinę. Opłaty sumują się. Maksymalna długość wypożyczenia roweru to 12 godzin. Wypożyczony rower można będzie zwrócić na dowolnej stacji. Informacje na temat zasad wypożyczania oraz i cennik dostępne są na stronie internetowej: https://ciechanowskirower.pl.

W minionym sezonie padł rekord popularności jednośladów w Ciechanowie. Rowery wypożyczono ponad 30 tys. razy. To prawie 40% więcej niż o rok wcześniej. Ciechanowianie i turyści spędzili ponad 11 tys. godzin na rowerach miejskich. Sezon trwał od kwietnia do końca października. Z rowerów miejskich w Ciechanowie korzysta już ponad 6,5 tys. osób.

Skip to content