Powstanie nowa nawierzchnia na całej długości ul. Asnyka. Wybudowane będą obustronne chodniki, ponad 30 miejsc postojowych, zatoki autobusowe oraz nowe, energooszczędne oświetlenie. Inwestycja obejmie również budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci wodociągowej, gazowej i elektroenergetycznej. Prace będą realizowane etapowo na poszczególnych odcinkach drogi.

– Ta kolejna inwestycja w Ciechanowie przysłuży się bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz poprawi komfort kierowców i pieszych. Deklarowałem wielokrotnie mieszkańcom, że ul. Asnyka przejdzie kompleksowy remont, a teraz wszyscy możemy mieć satysfakcję, bo wreszcie ruszył proces inwestycyjny. Proszę wszystkich o wyrozumiałość, bo na pewno będą chwilowe utrudnienia w ruchu – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Ul. Asnyka zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Sygietyńskiego do skrzyżowania z ul. Kargoszyńską. Pierwszy etap prac obejmuje budowę kanalizacji deszczowej. Wykonawca prowadzi roboty od strony ul. Kargoszyńskiej w kierunku ul. Wyspiańskiego. Jednocześnie z zadaniami branży sanitarnej trwają prace rozbiórkowe.

Aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców prace będą prowadzone etapowo na poszczególnych odcinkach drogi. Aktualnie odcinek między ul. Kargoszyńską a Wyspińskiego jest częściowo wyłączony z ruchu, ale poza wykonawcą prac budowlanych nadal mogą z niego korzystać mieszkańcy w celu dojazdu do posesji i prowadzenia dostaw, a także służby komunalne i ratownicze.

Harmonogram prac w kolejnych etapach obejmie przebudowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami dla odbiorców indywidualnych oraz zabudowy wielorodzinnej, a także sieci gazowej i elektroenergetycznej w miejscach kolizji z budowanym ciągiem drogowym. Zabezpieczona zostanie sieć teletechniczna.

Droga będzie miała nową nawierzchnię z betonu asfaltowego, powstaną przy niej chodniki o szerokości nie mniejszej niż 2 m, miejsca do parkowania aut oraz dwie zatoki autobusowe. Drogę oświetli 25 nowych lamp typu LED.

Prace mają zakończyć się pod koniec tego roku.

Skip to content