W lipcu na otwartej scenie przy COEK Studio wystawione będą cztery przedstawienia grupy O!Teatr, która łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. 8 lipca będzie można obejrzeć „Bajkę o lodowej górze i królewnie Marysi”, 15 lipca „Wielką wyprawę Pana Maluśkiewicza”, 22 lipca „Bajkę o Gajowym Chrobotku”, a 27 lipca „Dobre rady Lisa Witalisa”. Wstęp jest bezpłatny.

„Bajka o lodowej górze i królewnie Marysi” to opowieść o Królestwie Srebrnego Szczytu, gdzie panuje król Patyk z królową Tasiemką – kochający rodzice ślicznej, ale rozpieszczanej Marysi. 8 lipca dzieci będą miały okazję przekonać się, czy można odmienić próżną królewnę. Przedstawienie porusza temat przyjaźni, miłości, empatii i egoizmu. Inscenizacja łączy plan żywy i plan lalkowy, obfituje w humorystyczny język Kornela Makuszyńskiego i korowód barwnych postaci. Jak w każdym spektaklu Grupy O!Teatr, także w tym, dzieci wciągane są w wydarzenia i zabawy.

15 lipca będzie można obejrzeć na żywo „Wielką wyprawę Pana Maluśkiewicza”. Przedstawienie oparte zostało na wierszach J. Tuwima oraz Jana Brzechwy. Wraz z Panem Maluśkiewiczem dzieci poznają mieszkańców Afryki i ich niezwykłe cechy. Motylim samolotem dotrą nad morze, gdzie wspólnie z kapitanem nauczą się piosenki prawdziwego wilka morskiego.

22 lipca wystawiona zostanie „Bajka o Gajowym Chrobotku”. To gajowy – bohater bajki Vaclava Ctvrtek’a, który potrafi stanąć w obronie zwierząt, za co niestety przyjdzie mu stracić las, którym się opiekuje. W przedstawieniu o budowaniu zgody i harmonii występują też krecik i rusałka.

29 lipca na plenerowej scenie COEK Studio zagości lubiany przez pokolenia Lis Witalis. „Dobre rady Lisa Witalisa” to znana opowieść o pysze, samozachwycie i wykorzystywaniu innych do własnych celów. Spektakl muzyczny będzie z pewnością inspiracją do wielu rozmów z dziećmi.

Wszystkie spektakle będą wystawione scenie pod chmurką przy budynku COEK Studio (ul. 17 Stycznia 56a). Wstęp zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów jest bezpłatny.

Skip to content