Urząd Miasta przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami zorganizował kolejną zbiórkę na rzecz Ukrainy. Do Chmielnickiego dostarczono 4 marca profesjonalne krótkofalówki z systemem szyfrowania o wartości ponad 200 tys. zł, które wesprą obronę cywilną miasta partnerskiego. Trzecią już zbiórkę ratusza wsparły też działające w mieście organizacje i instytucje. Ponownie dołączyły się do niej sąsiednie samorządy.

W odpowiedzi na prośbę władz partnerskiego miasta Chmielnicki ratusz zorganizował kolejną zbiórkę. Tym razem przygotowany i dostarczony transport objął 73 najwyższego standardu krótkofalówki o wartości ponad 200 tys. zł oraz wsparcie materialne w postaci baterii, power banków, latarek, materiałów medycznych, śpiworów, koców, ubrań i produktów spożywczych.

– Nasi partnerzy z Chmielnickiego tworzą oddziały cywilnej obrony terytorialnej. Mer miasta zapytał mnie, czy moglibyśmy znaleźć na naszym rynku profesjonalne krótkofalówki z systemem szyfrowania. To obecnie trudno dostępna rzecz, a do tego obowiązujące polskie prawo nie pozwala samorządom na takie zakupy, choć za chwilę ma się to zmienić – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Prezydent miasta zwrócił się w związku z tym z prośbą o wsparcie do lokalnych przedsiębiorców. Zakup sprzętu, który wesprze obronę cywilną Chmielnickiego sfinansowały lokalnie działające firmy:

CEDROB S.A.
JAWAR Sp. z o.o.
Jarzyński – Auto Serwis Sp. z o.o.
T4B Sp.z.o.o.
PPHU Rolbud Sp. z o.o. Sp. kom.
Kamtrans Sp. z o.o. Sp. kom.
MarPol Sp. j. Ryszard Marcinkowski
KBHome Sp.z.o.o.
Norcospectra Sp.z.o.o.
Tetkowscy i Partnerzy – Radcowie Prawni Sp. p.
MECH-BUD S.A.
Auto Szyby Haki Krzysztof Hikiert
Z.U.H „Koptrans” Witold Piętka
PPHU Dmochowscy Paweł Dmochowski
Centrum Handlowe Panorama
J.W. Solutions Jakub Wiśniewski
Bili-Bud Rafał Biliński
Radosław Szempliński PHU Auto Plus

Organizację zbiórki wsparło też Ciechanowskie Stowarzyszenie Krótkofalowców.

To już trzeci zorganizowany przez Urząd Miasta Ciechanów transport, który dotarł do Chmielnickiego. Razem z krótkofalówkami dostarczono też materiały pomocowe zebrane przez ciechanowian, miejskie szkoły, żłobek, Centrum Usług Wspólnych, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Ciechanowski Klub Sportów Walki Szwejkowski & Reduch i lokalne firmy: Jawar Sp. z o. o., Opal – M.E.M Kowalewscy S.C, OLPOL Antoni Wawrzyn Sp. j.

Do akcji zorganizowanej przez miasto Ciechanów dołączyło się miasto Chorzele i Gmina Wiejska Ciechanów.

Skip to content