Park Nauki Torus przy wieży ciśnień w Ciechanowie został uznany „Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Mazowieckiego 2022”. 24 października w Warszawie prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński odebrał nagrodę przyznaną przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną.

Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu ogłoszono podczas uroczystości w Hotelu Crown Plaza w Warszawie. Prestiżowa nagroda dla Parku Nauki Torus jako „Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego 2022” została odebrana przez prezydenta Ciechanowa.

 Nasz park ma na celu rozbudzanie pasji i zainteresowań naukami ścisłymi. Popularyzuje nowoczesne technologie, które są przyszłością w edukacji. Cieszę się, że efekty realizacji tej inwestycji zostały dostrzeżone i docenione. Tylko od stycznia tego roku sprzedaliśmy blisko 15 tys. biletów. Odwiedzają nas nie tylko mieszkańcy Mazowsza, ale i całego kraju – podkreślił prezydent Krzysztof Kosiński.

Instytucje biorące udział w konkursie były zgłaszane przez samorządy lokalne i gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, instytucje i twórców produktów turystycznych, stowarzyszenia i fundacje turystyczne, prywatnych przedsiębiorców oraz organizatorów turystyki. W tym roku kapituła konkursowa oceniała zgłoszone kandydatury m.in. pod względem atrakcyjności danego produktu, wykorzystania nowych technologii w jego rozwoju, a także perspektywy na dalszy rozwój instytucji.

Park Nauki Torus otrzymując certyfikat zdobył szansę na udział w ogólnopolskim etapie konkursu. W nim najlepsi otrzymają prestiżowy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Już teraz PNT weźmie natomiast udział w kampanii promocyjnej laureatów prowadzonej przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną.

Przyznawane przez MROT certyfikaty dla najlepszych produktów turystycznych to nie tylko wyróżnienie, ale też najlepsza rekomendacja dla turystów, aby je odwiedzić.

Skip to content