11 listopada na placu Piłsudskiego zorganizowane zostaną uroczystości patriotyczne. O godz. 10.00 w kościele farnym odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny. Obchody przy pomniku marszałka rozpoczną się o godz. 11.30. Następnie o godz. 12.00 z placu wyruszy Parada Niepodległości. Na zakończenie obchodów na uczestników wydarzenia czekał będzie ciepły posiłek. Odbędą się też zajęcia dla najmłodszych oraz występy dzieci i młodzieży.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 10.00. Tradycyjnie w kościele parafii rzymskokatolickiej pw. św. Józefa odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny.

Następnie o godz. 11.30 przy pomniku marszałka na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości patriotyczne z udziałem m.in. przedstawicieli władz samorządowych, parlamentarzystów, związków kombatanckich, instytucji, stowarzyszeń, placówek edukacyjnych i mieszkańców.

O godz. 12.00 z placu Piłsudskiego wyruszy Parada Niepodległości, w której udział wezmą motocykliści, rowerzyści, biegacze i miłośnicy nordic walking. Dołączyć do niej mogą wszyscy mieszkańcy.

W tym samym czasie dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w „Lekcji Niepodległości” przygotowanej przez mieszczącą się w Krzywej Hali Miejską Bibliotekę Publiczną.

Wydarzenie uświetnią występy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – uczestników tegorocznego XXIII Regionalnego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Patriotycznej, organizowanego przez miejską jednostka kultury COEK Studio we współpracy z Zarządem Oddziału PTSM w Ciechanowie.

Na zakończenie obchodów na uczestników przed Krzywą Halą czekała będzie ciepła grochówka.

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości organizuje Urząd Miasta Ciechanów we współpracy z Hufcem ZHP Ciechanów, parafią rzymskokatolicką pw. św. Józefa w Ciechanowie, Miejską Biblioteką Publiczną, Miejską Orkiestrą Dętą OSP Ciechanów, I Liceum Ogólnokształcącym PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie, I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie, Klubem motocyklowym Wolny Wydech MC Poland, Klubem motocyklowym Black Pistons MC Poland, Klubem motocyklowym No Orders MC Poland, Rowerowym Klubem Korona, Stowarzyszeniem Mazovia ProActive, Stowarzyszeniem Biegowo-Ekologicznym Asfaltove Dziki, COEK Studio oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ciechanowie.

Skip to content