Zajęcia plastyczne dla dzieci i dorosłych, warsztaty multimedialno-rozrywkowe, rzeźba papierowa dla młodzieży, rytmika z baletem dla najmłodszych, joga, taniec czy architektura z historią sztuki dla seniorów. To tylko część nowej oferty zajęć miejskiej jednostki kultury. Już trwają zapisy.

Początek września dla większości dzieci i opiekunów to czas budowania nowych planów dnia, podporządkowanych szkolnemu rytmowi. Warto pomyśleć również o dobrym zagospodarowaniu czasu wolnego, aby rozwijać pasje i zainteresowania podopiecznych. Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio oferuje dzieciom i młodzieży możliwość uczestnictwa w zajęciach dofinansowanych z budżetu miasta. W ofercie na ten semestr są też spotkania dla dorosłych i seniorów, którzy chcą pozostać w dobrej formie fizycznej i pielęgnować swoje zdolności.

Najmłodsi (dzieci w wieku od 4 do 8 lat) mogą uczęszczać na lekcje rytmiki z elementami baletu (środy, godz. 16.30, instruktorka Anna Chocholska).

Dla dzieci i młodzieży zainteresowanych plastyką przygotowano Studio Kredkę. Zajęcia są bezpłatne. Odbywają się w środy o godz. 16.20 (dzieci w wieku od 6 do 9 lat) i czwartki o godz. 15.20 (grupa powyżej 10 roku życia). Zajęcia prowadzić będzie Magdalena Burdecka.

Fanów multimediów zainteresować może Pix-Art. To zajęcia dla dzieci i młodzieży. W tym semestrze będą odbywały się w poniedziałki o godz. 16.00. Poprowadzi je Paulina Kowalczuk.

Dla młodzieży od 14 roku życia COEK Studio proponuje warsztaty z rzeźby papierowej (środy o godz. 17.30). Prowadzenie: Urszula Michalska.

Z nowej oferty miejskiej jednostki kultury skorzystać będą mogli też dorośli i seniorzy.

Spotkania z tańcem dla dorostych będą odbywać się we środy o godz. 18.30. Seniorzy będą mogli brać udział w zajęciach bezpłatnych we środy o godz. 15.30. Instruktorką jest Anna Chocholska.

Coś dla siebie znajdą też osoby dorosłe zainteresowane sztuką. We wtorki mogą uczęszczać do grupy „Art i ja” na zajęcia plastyczne (godz. 9.00-11.00, prowadzenie: Urszula Michalska) a popołudniu o godz. 17.00 dołączyć do lekcji o architekturze z historią sztuki (instruktorka: Ewa Tomczak).

Amatorzy jogi mają do dyspozycji trzy propozycje: Joga Ashtanga Visaya dla początkujących (w każdy poniedziałek o godz. 18.00, prowadzenie: Małgorzata Zielonkowska), warsztaty jogi z Piorem Starskim (środy o godz. 17.00) oraz Om Chanting (medytacje) – bezpłatne zajęcia z tym samym instruktorem (piątki godz. 18.00).

Ofertę edukacyjno-kulturalną dla mieszkańców uzupełniają też zajęcia, które odbywać się będą w Kamienicy W18 (ul. Warszawska 18).

W poniedziałek i wtorek między godz. 18.00 a 20.00 warsztaty krawieckie Igiełka prowadzić będzie Edyta Kołodziej-Stachiewicz.

We wtorki młodzież w wieku 12-17 lat może uczęszczać na zajęcia informatyczno-robotyczne „Pixel+”.

Coś dla siebie znajdą też pasjonaci gier, którzy regularnie spotykają się w piątki o godz. 18.00 na Wieczorach planszówkowych.

Ponadto COEK Studio organizuje bezpłatne zajęcia „Klucz do uczenia się”, które są realizowane w miejskich przedszkolach. Prowadzi je Milena Podrugna.

Zapisy na zajęcia i warsztaty: tel. 570 809 003 lub w sekretariacie COEK Studio (ul. 17 Stycznia 56A, poniedziałek – piątek, godz. 8.00 – 18.00). Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Skip to content