Przy stadionie miejskim w Ciechanowie powstaje nowoczesny budynek zaplecza sportowo-technicznego. To prawie tysiąc metrów powierzchni użytkowej, w której znajdzie się przestrzeń przeznaczona na funkcje sanitarno-sportowe, w tym szatnie, siłownię, biura, a także salę konferencyjną.

Sportowcy trenujący w miejskich klubach lekkoatletycznych i piłkarskich, uczestnicy zawodów oraz dzieci i młodzież korzystający ze stadionu już niebawem będą mogli korzystać z nowoczesnego zaplecza sportowo – technicznego, które miasto buduje przy bieżni lekkoatletycznej. Powstaje tam nowy budynek. Zastąpi wysłużony, wcześniej istniejący obiekt, który nie spełniał obecnych standardów sanitarnych i budowlanych.

– Sportowcy, uczestnicy zgrupowań czy trenerzy będą mogli liczyć teraz na profesjonalne zaplecze i komfort. Stadion to miejsce codziennych treningów, ale także wizytówka miasta w trakcie zawodów. Inwestycje w infrastrukturę sportową procentują na przyszłość. Korzystają z niej kolejne pokolenia ciechanowian, mogąc dbać w nowoczesnych warunkach o zdrowie i formę fizyczną – zaznaczył prezydent Krzysztof Kosiński.

W nowym budynku o powierzchni użytkowej prawie tysiąca metrów będą nowoczesne szatnie i zaplecze sanitarne, a także techniczne. Na dwóch kondygnacjach znajdą też siłownia, pokoje dla trenerów, siłownia, nowe biura i sala konferencyjna dla celów obsługi zawodów. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Władze miasta prowadzą również rozmowy o lokalizacji w nowym miejscu siedzib zainteresowanych ciechanowskich klubów sportowych.

Prace są w toku. Stary budynek zaplecza z końca lat sześćdziesiątych wyburzono. Aktualnie finalizowany jest etap wylewania fundamentów nowego obiektu.

Inwestycję realizuje konsorcjum firm wybrane w wyniku przeprowadzonego przez MOSiR postępowania przetargowego. Koszt realizacji projektu to 7,9 mln zł. Na budowę nowoczesnego zaplecza dla sportowców ratusz pozyskał 2,4 mln zł z programu „Sportowa Polska”.

Skip to content