Dziś (25 października) w ratuszu wręczone zostały nagrody za najładniejsze ogródki i balkony w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta. Jego celem jest poprawa estetyki miasta, promocja nowatorskich i ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, jak również tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom poprzez zwiększanie ilości roślin miododajnych.

W jubileuszowej, XXV edycji konkursu, nagrody wręczyli prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński oraz sekretarz miasta Adrianna Saganek.

W kategorii ogrodów przy budynkach jednorodzinnych I nagrodę (500 zł) otrzymali ex aequo: Bogusława Stępkowska (ul. Cicha) i Ryszard Kaliszewski (ul. Grota-Roweckiego). II nagrodę w wysokości 400 zł jury przyznało Krzysztofowi Brzozowskiemu (ul. Św. Krzysztofa), Magdalenie Walczak (ul. Bohaterów Września) i Elżbiecie Podgórskiej (ul. Górna). III nagroda (300 zł) powędrowała do Joanny i Krzysztofa Czaplickich (ul. Cukrownicza), Małgorzaty i Dariusza Woźniak (ul. Towarowa), Elwiry Przybysz (ul. Nużewska) i Barbary Lipińskiej (ul. Pęchcińska).

W kategorii „Balkony oraz ogródki na terenach budownictwa wielorodzinnego” I nagrodę w wysokości 300 zł otrzymała Małgorzata Ściechulska (Sienkiewicza). II nagrodę (200 zł) zdobył Krzysztof Brzozowski (ul. Armii Krajowej), a III (po 100 zł) – Adam Skotnicki (ul. Pułtuska), Teresa Zygnerska (ul. K. Szwanke) i Zbigniew Kuźma (ul. Armii Krajowej).

Łączna kwota nagród pieniężnych wyniosła 4 200 zł.

Najpiękniejsze ogrody mogły zgłaszać osoby fizyczne, prawne oraz zarządy osiedli i osoby trzecie (za wiedzą i zgodą właściciela posesji lub balkonu). W tegorocznej edycji nie mogły być zgłaszane obiekty, które zostały nagrodzone i wyróżnione w 2020 i 2021 r.

Skip to content