W Ciechanowie w sierpniu odbędzie się druga edycja projektu „Otwórz się na Musical!”. Na wielkoformatowym ekranie w plenerze będzie można obejrzeć popularne filmy muzyczno-taneczne. Projekcje urozmaicą występy aktorskie, muzyczne, wokalne i taneczne mieszkańców miasta. 4 września na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich zaprezentowane zostanie widowisko „Stage Master”. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Druga edycja cieszącego się w ubiegłym roku ogromną popularnością projektu „Otwórz się na Musical” odbędzie się w połowie sierpnia. 12, 13 i 14 sierpnia na zielonym terenie przy budynku COEK Sudio (ul. 17 Stycznia 56 A) rozstawiona zostanie strefa filmowa.

Na repertuar bezpłatnych plenerowych pokazów filmowych dla mieszkańców złożą się popularne musicale. Podczas każdego z wydarzeń uczestnicy warsztatów zaprezentują też dedykowaną danemu filmowi część artystyczną opracowaną na warsztatach.

Na dużym ekranie obejrzeć będzie można:

12 sierpnia, godz. 17.00: „Les Misérables: Nędznicy” (reż. Tom Hooper) oraz „Mamma Mia!” (reż. Phyllida Lloyd).

13 sierpnia, godz. 17.00: „Upiór w operze” (reż. Joel Schumacher) i „Jesus Christ Superstar” (reż. Norman Jewison).

14 sierpnia, godz. 17.00: „Skrzypek na dachu” (reż. Norman Jewison).

4 września odbędzie się finał projektu „Otwórz się na Musical”. O godz. 18.00 na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich zaprezentowane zostanie widowisko „Stage Master”, które obecnie przygotowują instruktorzy oraz uczestnicy warsztatów: muzyczno-wokalnych, aktorskich i tanecznych. Prowadzony przez miejską jednostkę kultury od kilku tygodni projekt ma za zadanie umożliwić wszechstronny rozwój artystyczny dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. To też pomysł na aktywizację społeczną i integrację międzypokoleniową mieszkańców.

COEK Studio pozyskał w tym roku 280 tys. zł na zrealizowanie przedsięwzięcia. Podobnie jak w minionym roku, także teraz miejska jednostka kultury z Ciechanowa otrzymała najwyższe dofinansowanie w kraju w ramach tegorocznego naboru ofert konkursowych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Skip to content