27 lipca na miejskim stadionie w Ciechanowie odbędzie się mecz charytatywny. W piłkarskich zmaganiach zmierzą się: drużyna prezydenta Ciechanowa i drużyna Quebonafide. Zawodnicy zagrają by ratować życie i zdrowie dziecka. Dochód z biletów i licytacji przeznaczony zostanie na leczenie chorego Oliwiera Pszczółkowskiego.

W najbliższą środę (27 lipca) o godz. 18.00 na stadionie przy ul. 3 Maja odbędzie się charytatywny mecz piłkarski. Na murawie drużyna prezydenta miasta zmierzy się z drużyną rapera Quebonafide.

– W tym meczu wszyscy zagramy dla 10-miesięcznego dziecka, które walczy o zdrowie. Zostało bardzo niewiele dni na zebranie pieniędzy, aby przeprowadzić operację ostatniej szansy dla Oliwiera. Licznik zbiórki nabiera tempa, ale wciąż brakuje dużych pieniędzy – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Rodzice Oliwierka Pszczółkowskiego mają czas tylko do końca lipca, by zebrać środki na skomplikowaną operację w Bostonie. To jedyny szpital, który chce podjąć się leczenia chłopca chorującego na PVS – zwężenie żył płucnych.

Cały dochód ze sprzedaży biletów na charytatywny mecz w Ciechanowie zostanie przekazany na operację dziecka.

– Kuba Grabowski przyłączając się do tej inicjatywy i organizując swoją drużynę po raz kolejny pokazuje wielką wrażliwość na potrzeby dzieci oraz wsparcie dla swojego rodzinnego miasta. Zachęcam wszystkich do pomagania, liczymy na ciepłe przyjęcie przez kibiców na stadionie – dodał prezydent Ciechanowa.

Bilet na mecz to koszt 20 zł i będzie sprzedawany przy wejściu na stadion. W trakcie przerwy odbędzie się licytacja cennych przedmiotów przekazanych przez miasto, raperów i innych darczyńców. Osoby prywatne i przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem akcji mogą kontaktować się w tej sprawie z Urzędem Miasta Ciechanów (tel. 23 671 93 02, 23 671 93 04).

Graczy na boisko stadionu wprowadzą młodzi piłkarze trenujący w ciechanowskich klubach sportowych: MKS, APN Olimp. Do organizacji przyłączą się też dziewczyny – tancerki i akrobatki z działających w mieście klubów tanecznych.

Zbiórka na leczenie Oliwiera Pszczółkowskiego jest zarejestrowana i prowadzona przez Fundację Siepomaga. Osoby, które już teraz chcą pomóc rodzicom dziecka mogą wpłacać środki poprzez stronę internetową https://www.siepomaga.pl/oliwier.

Skip to content