Wakacyjna impreza na błoniach Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie otworzy cykl MAZOpikników organizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. 9 lipca przed zamkiem stanie strefa atrakcji dla dzieci i młodzieży, jarmark wyrobów ludowych i produktów regionalnych, miasteczko zdrowia oraz strefa turystyki. Będzie można odbyć wirtualne spacery po mazowieckich muzeach. Imprezę zakończy potańcówka na dechach i silent disco.

MAZOpiknik w Ciechanowie będzie pierwszym z cyklu sześciu plenerowych wydarzeń kulturalnych, dla dzieci i dorosłych, które na terenie województwa w wakacje organizuje samorząd Mazowsza. Atrakcją wieczoru będzie międzypokoleniowa potańcówka na dechach, która rozpocznie się o godz. 18.00. Zaraz po niej o godz. 20.00 wystartuje silent disco.

Na błoniach zamkowych 9 lipca między godz. 11.00 a 18.00 pojawi się jarmark z mazowieckimi wyrobami regionalnymi i przysmakami.

Organizatorzy przygotowują wielkoformatowe gry, zabawy, konkursy z nagrodami. Pojawi się też sekcja przeznaczona dla maluszków. Mazowsze, podobnie jak Ciechanów promuje ideę Zero Waste. W trakcie MAZOpikniku odbędą się warsztaty, między innymi z szycia woreczków na warzywa i owoce z wykorzystaniem firan oraz warsztaty z robienia woskowijek.

Pojawi się też strefa turystyki, w której uczestnikom udostępniona będzie możliwość wirtualnego zwiedzania mazowieckich muzeów. Obecni na pikniku będą mogli znaleźć szczegółowe informacje na temat zrównoważonej i ekologicznej turystyki na Mazowszu. MAZOpiknik to impreza, na której można będzie poznać atrakcyjne i ciekawe szlaki przyrodnicze oraz obiekty edukacyjne położone na terenie województwa.

Przed Zamkiem Książąt Mazowieckich stanie też miasteczko zdrowia. Na trawie będzie można wspólnie ćwiczyć jogę i nauczyć się tańca, skorzystać z porad i konsultacji dietetyka, oznaczyć poziom cukru i cholesterolu, poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, zmierzyć ciśnienie krwi i wykonać EKG. W sekcji poświęconej zdrowiu znajdzie się także możliwość pomiaru masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI czy zbadania skóry głowy. Chętni będą mogli nauczyć się podstawowych zasad pierwszej pomocy. Imprezie towarzyszyły będą pokazy ambulansów.

MAZOpiknik to też okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat tego, jak fundusze europejskie zmieniają Mazowsze.

Skip to content