W lipcu i sierpniu odbędą się trzy plenerowe koncerty Miejskiej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej Ciechanów. Muzycy wystąpią dla mieszkańców i turystów przed ratuszem oraz przy ul. Warszawskiej – na skwerze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i na skwerze św. Piotra.

Otwarte dla publiczności koncerty w przestrzeni miejskiej odbędą się 8 lipca (godz. 19.00 plac Jana Pawła II), 5 sierpnia (godz. 17.00 skwer św. Piotra przy ul. Warszawskiej) i 26 sierpnia (godz. 18.00 skwer WOŚP przy miejskiej fontannie).

Miejska Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowie zorganizuje je po raz drugi przy wsparciu miasta. Wstęp na koncerty, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie bezpłatny.

Muzycy tradycyjnie zapewniają oprawę muzyczną ważnych i doniosłych wydarzeń kulturalnych oraz świąt patriotycznych w Ciechanowie, natomiast w letnim repertuarze znajdą się utwory o zróżnicowanym charakterze. Będzie można usłyszeć popularne hity polskiej muzyki filmowej, a także swing, mambo czy tango. Nie zabraknie również charakterystycznych dla orkiestr dętych efektownych marszy.

Cykl muzyczno-kulturalny odbędzie się w ramach współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi, które corocznie realizują w trybie konkursowym zadania publiczne na rzecz ciechanowian. Koncerty dofinansowane przez Urząd Miasta Ciechanów zostaną zorganizowane jako element przedsięwzięć międzypokoleniowych integrujących społeczność lokalną w przestrzeni miejskiej.

Miasto rokrocznie podtrzymuje działalność muzyków funkcjonującej od ponad 100 lat orkiestry. Realizując zadania z zakresu kultury w ramach współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Ciechanowie, ratusz wspiera prowadzenie naboru muzyków, procesu szkolenia, zakup instrumentów i umundurowania oraz przygotowanie i realizację koncertów.

Skip to content