Dziś (15 września) rozpoczęła się realizacja ogólnomiejskiego projektu w ramach tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Teren kąpieliska na Krubinie odgrodzi od ul. Sońskiej szpaler drzew. Następnie pojawi się oświetlenie głównego ciągu pieszo-rowerowego wokół zbiornika wodnego.

Miasto rozpoczęło piąty etap rewitalizacji terenu na Krubinie. Tym razem mieszkańcy, biorąc udział w głosowaniu w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego, zadecydowali o wykonaniu tam nowych nasadzeń roślinności.

Między plażą miejską a ulicą Sońską sadzonych jest ponad 40 buków. Drzewa oddzielą teren rekreacyjny przy kąpielisku od drogi.

W następnej kolejności wokół głównego zbiornika wodnego powstanie oświetlenie. Zamontowane będą 22 słupy z energooszczędnymi lampami, co zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowników i doda uroku miejscu w godzinach wieczornych.

To już kolejna inwestycja w rozwój obszaru rekreacyjnego, z którego przez cały rok korzystają mieszkańcy i turyści. W ubiegłym sezonie miasto powiększyło obszar ścieżek dla spacerowiczów i rowerzystów. Inwestycję wykonano za głównym zbiornikiem wodnym, w kierunku zachodnim, pomiędzy oczkami wodnymi. Utwardzone dróżki o długości 365 metrów stworzyły wygodny układ komunikacyjny. Wykonano je z naturalnych kruszyw. Zamontowano kolejne ławki i kosze na odpady. Teren kąpieliska został też objęty bezpłatnym miejskim WiFi.

Skip to content