Mieszkańcy Ciechanowa, którzy dokarmiają w okresie jesienno-zimowym swobodnie żyjące koty mogą zgłaszać się po karmę dla zwierząt. Akcję koordynuje Stowarzyszenie Pies i Spółka w ramach realizacji zadań publicznych zleconych przez miasto. Celem inicjatywy prowadzonej w Ciechanowie jest pomoc zwierzętom w przetrwaniu chłodnych miesięcy oraz finansowe odciążenie ich społecznych opiekunów.

Kolejny raz miasto przekazało w drodze konkursu ofert na realizację zadań publicznych dotację na wsparcie realizacji zadań w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Środki finansowe od miasta umożliwią Stowarzyszeniu Pies i Spółka pomoc osobom, które opiekują się wolno żyjącymi w mieście kotami.

Stowarzyszenie zakupiło już 820 kg karmy suchej dla zwierząt, którą mogą odebrać dla swoich podopiecznych społeczni opiekunowie kotów. To osoby, które nie tylko dokarmiają zwierzęta, ale też realnie troszczą się o ich dobrostan i zdrowie.

Zgłoszenia przyjmowane są od 24 listopada od godziny 19.00 (tel. 662 372 729). Karma będzie dostępna do wyczerpania zapasów. Jej wydawanie rozpocznie się w sobotę 26 listopada.

Urząd Miasta corocznie finansuje również zabiegi kastracji kocic i suk należących do mieszkańców Ciechanowa, dzięki czemu koty wolno żyjące mogą przejść zabiegi z dofinansowaniem 100%, a właściciele kotów i psów domowych otrzymają dofinansowanie w wysokości 50% kosztu zabiegu. Dodatkowo każda suczka i kotka właścicielska jest czipowana. Wykonawcą tego zadania w tym roku w drodze konkursu ofert również zostało Stowarzyszenie Pies i Spółka.

Skip to content