Miejsce do rekreacji u zbiegu ulic L. Solskiego, H. Wieniawskiego, M. Ogińskiego i J. Osterwy doposażono w nowe urządzenia do zabaw dla dzieci, siłownię zewnętrzną i altanę. Drugi etap realizacji inwestycji wykonano w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dzieci mieszkające na osiedlu „Zachód” mają już do dyspozycji nową huśtawkę, stół do gry w piłkarzyki, stół do ping-ponga oraz do gry w szachy i chińczyka. Nowe wyposażenie jest bezpieczne, nowoczesne, kolorowe oraz tak dobrane, aby mogło służyć najmłodszym w wieku przedszkolnym o różnym stopniu sprawności fizycznej i intelektualnej.

Na „Zachodzie” pojawiła się też kolejna w mieście siłownia zewnętrzna. Wśród nowych urządzeń znajdują się wahadło, biegacz, twister (przeznaczone do wzmacniania mięśni nóg i pośladków, mięśni skośnych brzucha i bioder) oraz ławka i prostownik pleców (przeznaczone do wzmacniania i rozwoju mięśni brzucha).

Nowości na placu zabaw uzupełniła drewniana, zadaszona altana biesiadna o wymiarach 2,5 x 3,5 m, wyposażona w stół i dwie ławki.

Zamontowano również lampę solarną, która oświetli teren. Utworzono nawierzchnie w części z piasku i w części z trawy.

O wyposażeniu kącika rekreacyjno – sportowego na „Zachodzie” w nowe urządzenia dla najmłodszych i siłownię zewnętrzną zadecydowali mieszkańcy w tegorocznym głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego w Ciechanowie. Za wykonaniem tej inwestycji zagłosowało blisko 200 osób.

Pierwszy etap modernizacji placu zabaw na osiedlu „Zachód” wykonano w 2020 r. również w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Część starych urządzeń zdemontowano oraz wymieniono na atrakcyjne, nowe, bezpieczne i funkcjonalne.

Również w 2020 r. nowości dla najmłodszych zamontowano na placu przy Szkole Podstawowej nr 7. Tam pojawiły się urządzenia dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. W ubiegłym roku na „Zachodzie” do użytku oddano Funpark. Nowy kompleks do zabaw na świeżym powietrzu powstał przy pętli miejskiej na obszarze ponad 2000 m2. Miasto wybudowało go na niezagospodarowanym wcześniej terenie pomiędzy rondem Sybiraków i ul. Bohaterów Września.

Skip to content