17 i 18 grudnia na placu Jana Pawła II odbędzie się Ciechanowski Jarmark Bożonarodzeniowy. To okazja, by kupić upominki, ozdoby i rękodzieło oraz świąteczne wyroby garmażeryjne. Na scenie odbędą się występy dzieci, lokalnych solistów i zespołów. W sobotę 17 grudnia świąteczny repertuar zaprezentuje zespół Sound’n’Grace. Drugiego dnia jarmarku ratusz zorganizuje Miejską Wigilię dla mieszkańców. Na dzieci z upominkami czekał będzie Święty Mikołaj.

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym ciechanowianie będą mogli cieszyć się wspólnie wyjątkową atmosferą w mieście. Jarmark w centrum Ciechanowa będzie trwał dwa dni.

W sobotę 18 grudnia od godz. 10.00 do 20.00 na placu przed ratuszem będzie można kupić świąteczne przysmaki, piękne ozdoby i wyroby rękodzielnicze. Nie zabraknie atrakcji kulturalnych. Od godzin przedpołudniowych aż do wieczora na scenie trwały będą występy utalentowanych dzieci, młodzieży oraz seniorów.

O godz. 10.00 rozpocznie je Zespół Kucanki, między godz. 11.00 a 13.00 repertuary przygotowane specjalnie na tę okazje zaprezentują przedszkolaki (kolejno: Przedszkole nr 10, nr 5, nr 1, Przedszkole AMO, Przedszkole nr 3, nr 4, nr 8, Przedszkole STO). O godz. 13.00 wystąpi zespół „Mały Ciechanów”, a o 13.30 zatańczy Mada Dance. Od godz. 14.00 na placu Jana Pawła II spotkać będzie można Mikołaja, który dla najmłodszych będzie miał słodkie upominki.

W części artystycznej tegorocznego jarmarku wystąpią też seniorzy. O godz. 16.30 na scenie zaśpiewa Chór Nowe Legato. O godz. 17.00 będzie można wysłuchać występów uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w Ciechanowie.

Gwiazdą tegorocznego Ciechanowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie zespół Sound’n’Grace. Chór wykonujący muzykę gospel, pop, soul, R&B i funk wykona specjalny bożonarodzeniowy koncert dla zgromadzonej przed ratuszem publiczności w sobotę o godz. 18.00.

Drugiego dnia (niedziela 18 grudnia) jarmark będzie trwał od godz. 10.00 do 18.00. Nastrój świąt przed południem zapewni występ Miejskiej Orkiestry Dętej OSP Ciechanów (godz. 11.30).

O godz. 12.00 przed ratuszem tradycyjnie odbędzie się Miejska Wigilia. Będzie można spróbować świątecznych potraw.

Po jej zakończeniu od godz. 13.00 na scenie w centrum Ciechanowa wystąpi Załoga Szklanego Jasia, a o 13.30 uczniowie szkoły TWP. O godz. 13.45 rozpoczną się występy solistek – zaśpiewają Ewa Jeziółkowska oraz Alicja Kaszubowska. Następnie na scenie pojawi się Kaja Grzelak z zespołem KOP, Mikołaj Wiktor Rebeliński, Aleksandra Grabowska i Małgorzata Pilzak.

Organizację Ciechanowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego wspiera finansowo Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie odbędzie się dzięki współpracy: Urzędu Miasta Ciechanów, Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej Studio, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ciechanowie. Bożonarodzeniowe drzewka do dekoracji dostarczy Szkółka drzew i krzewów ozdobnych Szmit.

Skip to content