Ogólnodostępna hala widowiskowo-sportowa przy ul. 17 Stycznia przejdzie pierwszy od 2006 roku remont. Istniejącą drewnianą podłogę zastąpi nowa, syntetyczna nawierzchnia sportowa. Dziś (28 października) miasto otrzymało dofinansowanie na realizację około 1/3 wartości zadania. Pozostałe koszty pokryje ze środków własnych.

Zarządzana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji hala widowiskowo-sportowa położona przy ul. 17 Styczna to obiekt użyteczności publicznej o kubaturze ponad 30 tys. m2 i powierzchni 4,2 tys. m2. Jego najważniejszą częścią jest główna arena sportowa o wymiarach 48 m x 27 m z trybunami na 550 miejsc. Na arenie znajdują się 4 centralne boiska do piłki ręcznej, siatkowej, piłki koszykowej i futsalu.

Miasto pozyskało dofinansowanie na wykonanie remontu płyty głównej hali.

Wysłużona, drewniana podłoga o powierzchni ponad 1,4 tys. m2 zostanie wymieniona na nową. Na legarach zamontowana będzie równa nawierzchnia syntetyczna o grubości min. 9 mm. Wybrane rozwiązanie dotyczące wykładziny sportowej posiada certyfikacje międzynarodowych federacji sportowych.

Będzie to pierwszy kompleksowy remont nawierzchni boisk. Halę oddano do użytku w 2006 r. Od tamtej pory wykonywane były wyłącznie bieżące naprawy.

Całkowita wartość zadania to blisko 700 tys. zł. Dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska 2022 wyniesie 277 400,00 zł. Pozostałe koszty realizacji inwestycji miasto pokryje ze środków własnych. Wkrótce rozpocznie się postępowanie przetargowe celem wyłonienia wykonawcy prac.

– To będzie kolejna sportowa inwestycja miasta. Nie koncertujemy się tylko na nowych obiektach, ale także chcemy unowocześniać te już istniejące. Dobrze, że istnieją programy wsparcia, z których możemy pozyskać choć część środków finansowych na potrzeby koniecznych remontów – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Z zaplecza budynku korzystają do treningów liczne, działające w mieście kluby sportowe. W hali regularnie odbywają się imprezy sportowe wysokiej rangi. Poza działalnością klubów, obiekt jest wykorzystywany również do organizacji cyklicznych imprez widowiskowych, na cele działalności uniwersytetu seniorów, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Skip to content