W tym roku uczniowie z województwa mazowieckiego rozpoczną ferie zimowe 31 stycznia. Zajęcia dla dzieci w Ciechanowie przygotowały miejskie jednostki: Park Nauki Torus, Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO i Miejska Biblioteka Publiczna. Dla mieszkańców dostępna będzie też infrastruktura sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym lodowisko i kryta pływalnia.

Park Nauki Torus po raz kolejny zorganizuje cieszące się dużym zainteresowaniem półkolonie dla dzieci. Udział w warsztatach w godzinach 11.00-16.00 będą mogli wziąć najmłodsi w wieku od 7 do 9 lat. W programie znajdą się: warsztaty naukowe, zajęcia o ekologii i zmianach klimatycznych. Uczestnicy dowiedzą się kim jest „straszny smog” i jego przyjaciel kwaśny deszcz, odkryją jak zazielenić miasto oraz uruchomią odnawialne źródła energii. Nie zabraknie też elementów zabawy z robotyką i budowaniem maszyn z klocków lego.

Półkolonie zostaną zorganizowane w II turnusach: 1-4 oraz 8-11 lutego. Koszt za jedno dziecko/turnus to 280 zł (zawiera wyżywienie w formie obiadów w Cafe Pitagoras). Zapisy rozpoczną się 13 stycznia (czwartek). W pierwszej kolejności zapisywane będą dzieci, których rodzice lub opiekunowie dokonają rejestracji osobiście w kasie Parku Nauki Torus (ul. Płocka 34, od godz. 8.30). Możliwa będzie też rejestracja pod nr telefonu 23 674 93 13.

W związku z wytycznymi GIS dotyczącymi organizacji wypoczynku dzieci podczas ferii liczba osób w jednej grupie jest ograniczona. Dzieci, które z powodu ograniczeń covidowych nie będą mogły wziąć udziału w półkoloniach, będą mogły zostać zapisane na warsztaty weekendowe z cyklu „Wiem z doświadczenia”, na których dowiedzą się czym jest prąd oraz zbudują własny model prądnicy.

Półkolonie dla dzieci zorganizuje też Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio. Udział będzie mogło wziąć 40 dzieci w wieku 7-11 lat. Zajęcia będą odbywały się w dni powszednie, w obu tygodniach ferii w poniedziałki, środy i piątki (I turnus: 31 stycznia, 2 i 4 lutego, II turnus: 7, 9, 11 lutego) między godz. 9.00 a 14.00.

Podczas warsztatów dzieci wezmą udział w zajęciach z kuglarstwa i pantomimy, a także lekcjach plastycznych i wokalnych. W każdym tygodniu uczestnicy zajęć wybiorą się na krytą pływalnię oraz na miejskie lodowisko.

Koszt uczestnictwa w jednym turnusie dla jednego dziecka to 150 zł. Zapisy rozpoczną się 17 stycznia (poniedziałek) pod numerem tel. 570 809 003.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie zorganizuje dla dzieci zajęcia „Zimowa Dolina Muminków”. Ich uczestnicy zapoznają się z bohaterami książek Tove Jasson – galerią znanych i lubianych postaci, które tworzą Mama i Tata Muminka, Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka. Poza zaprzyjaźnianiem dzieci z literaturą planowane jest też Kino Muminków, a także zajęcia kreatywne podczas których powstanie m.in. zimowa makieta Doliny Muminków.

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 6-9 lat będą odbywać się w Krzywej Hali (plac Piłsudskiego 1) w pierwszym tygodniu ferii zimowych (31 stycznia – 4 lutego 2022 r.) w godz. 11.00 – 13.00. Zapisy rozpoczną się 17 stycznia 2022 r.

Ferie zimowe to też okazja do aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Dla mieszkańców Ciechanowa dostępne będą miejskie obiekty sportowe: kryta pływalnia MOSiR i lodowisko na świeżym powietrzu przy ul. 17 Stycznia.

O ile warunki atmosferyczne będą sprzyjające, na łyżwach w trakcie ferii będzie można jeździć w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 8.00-21.30, w środy w godzinach 8.00-19.30 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00-21.30.

Bilet ulgowy na lodowisko kosztuje 4 zł, normalny: 6 zł. Można też zdecydować się na zakup karnetu (ulgowy na 10 wejść – 30 zł, na 20 wejść – 58 zł; normalny na 10 wejść – 50 zł, na 20 wejść – 98 zł). Na miejscu można wypożyczać łyżwy (7 zł za półtorej godziny).

Kryta pływalnia jest czynna codziennie od 6.00 do 22.00. Bilety można kupić w kasie (poniedziałek-piątek, bilet ulgowy 7 zł, normalny 9 zł, soboty i niedziele: ulgowy 9 zł, normalny 10 zł). W godzinach porannych (od 6.00 do 8.00) obowiązuje 50% zniżki od cen biletów. Można też kupić karnety (najtańszy kosztuje 50 zł).

Z obiektów sportowych w okresie ferii zimowych korzystała będzie też młodzież zrzeszona w ciechanowskich klubach sportowych.

Skip to content