W sobotę (19 marca) mieszkańcy będą mogli zakupić tradycyjne potrawy kuchni ukraińskiej przygotowane przez przebywające w mieście obywatelki Ukrainy, które znalazły schronienie w Ciechanowie. Akcja potrwa od godz. 8.00 do 13.00 w miejskiej Hali Targowej „Bloki”. Cały przychód ze sprzedaży produktów bezpośrednio wesprze uchodźców przebywających w Ciechanowie.

Lokalne, charakterystyczne specjały kuchni zza wschodniej granicy przygotują obywatelki Ukrainy, które obecnie przebywają w Ciechanowie i tu znalazły schronienie przed rosyjską zbrojną agresją.

Dania na wynos będzie można kupić w najbliższą sobotę (19 marca) między godz. 8.00 a 13.00 na specjalnie przygotowanym stoisku w Hali Targowej „Bloki”.

Będzie to okazja, aby spróbować między innymi jak smakuje prawdziwy barszcz ukraiński (борщ), naleśniki młynci (Млинці) czy też warenyky (вареники) – obowiązkowa pozycja dla każdego amatora pierogów. Mimo, że nazwy wielu potraw kuchni polskiej i ukraińskiej są zbieżne (kapuśniak, barszcz, gołąbki, pierogi), to te pochodzące z Ukrainy są często przygotowywane z zupełnie innych składników. To właśnie decyduje o ich wyjątkowym, niespotykanym smaku.

Pieniądze zebrane podczas „Dnia kuchni ukraińskiej” będą stanowiły bezpośrednie wsparcie finansowe dla kobiet, które włączyły się w inicjatywę.

Organizację akcji wspiera miasto, które zapewni produkty oraz udostępni kuchnię do przygotowania potraw przez obywatelki Ukrainy.

Skip to content