Miasto po raz kolejny przyłącza się do organizowanego corocznie Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W ramach przypadającego na zakończenie akcji „Dnia bez samochodu” przejazdy autobusami ZKM będą bezpłatne 22 września. Użytkownicy rowerów miejskich będą mogli tego samego dnia skorzystać z darmowej godziny jazdy.

„Dzień bez samochodu” to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana 22 września. Wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (Tydzień Mobilności). Akcja ma na celu wpieranie idei proekologicznych oraz zmniejszenie ilości spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów.

W Ciechanowie 22 września (czwartek) osoby korzystające z autobusów miejskich będą mogły jeździć bez biletu – przejazdy wszystkimi liniami ZKM będą bezpłatne.

Ci, którzy zdecydują się zrezygnować w tym dniu z samochodu będą mogli oszczędzić wypożyczając jednoślady w systemie Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Rower standardowy będzie można pobrać na dowolnej stacji CRM i korzystać z niego bezpłatnie przez pierwszą godzinę jazdy.

Aby wypiąć rower ze stacji wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem systemu (aplikacja do pobrania na telefon). Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów ani wykonywać dodatkowych operacji. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

Skip to content