W najbliższą sobotę (18 czerwca) przed halą sportową MOSiR stanie miasteczko rowerowe dla najmłodszych. Wyścigi rowerkowe, będące częścią projektu „Dzieci na rowery” i „Kocham rowerek” to całodzienna impreza rodzinna w formie pikniku, podczas którego dzieci mogą wziąć udział w rywalizacji sportowej w duchu fair play i jednocześnie nauczyć się zasad ruchu drogowego. Udział jest bezpłatny.

Jazda na rowerze to jedna z najmodniejszych obecnie aktywności sportowych. Cyklistom sprzyja miasto, inwestując w rozbudowę infrastruktury rowerowej. W Ciechanowie jest już ponad 50 km ścieżek, po których regularnie jeździ coraz większa liczba mieszkańców i turystów. Aby zachęcić najmłodszych do aktywnego wypoczynku i rekreacji organizowane są też wydarzenia plenerowe. Najbliższe odbędzie się 18 czerwca (w sobotę) na terenie przy hali sportowej MOSiR.

Parking przy ul. 17 Stycznia 60B zmieni się w miasteczko rowerowe. Organizatorzy wydarzenia usytuują na nim tor przeszkód dla dzieci. Na 100-metrowym odcinku odbędą się wyścigi w ramach projektu „Dzieci na rowery” i „Kocham rowerek”. To popularne w wielu miastach rodzinne pikniki plenerowe, łączące sport z rekreacją.

Zawodnicy w wieku od 3 do 10 lat wystartują podzieleni wedle roczników (od 2019 do 2012). Ogromnym atutem formuły wyścigów jest nagradzanie za uczestnictwo. Dzięki podziałowi na kategorie wiekowe oraz na grupy trzyosobowe po każdym wyścigu na stopniach podium stają wszyscy uczestnicy i każdy z nich otrzymuje identyczne nagrody.

Do zawodów dopuszczane są wszelkie rodzaje rowerów od biegowych, poprzez trójkołowe, aż po standardowe. Można używać bocznych kółek podporowych. Każdy z uczestników wydarzenia musi posiadać kask. To bezwzględny wymóg by móc wystartować. Zasady obowiązujące na imprezach „Dzieci na rowery” mają na celu naukę bezpieczeństwa od najmłodszych lat.

Podczas trwania pikniku będzie można również skorzystać z nauki jazdy na rowerowym torze przeszkód, poznać podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz nauczyć się pierwszej pomocy. Imprezie towarzyszyły będą także konkursy i animacje integrujące dzieci i opiekunów.

Zapisy na zawody przyjmuje organizator: ciechanow@dziecinarowery.pl, tel. 504 10 10 19 (w godzinach od 12.00 do 16.00).

Skip to content