Już można zapisywać się na Ciechanowskie Dyktando o Pióro Profesora Jerzego Bralczyka. Mieszkańcy napiszą je 19 listopada w auli Państwowej Uczelni Zawodowej. Dyktando tematycznie będzie nawiązywało do patronów roku: Marii Konopnickiej, Ignacego Łukasiewicza, Marii Grzegorzewskiej, Wandy Rutkiewicz, Józefa Mackiewicza, Józefa Wybickiego oraz Romantyzmu Polskiego. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Będzie to już siódma edycja Ciechanowskiego Dyktanda o Pióro Prof. J. Bralczyka. Udział w konkursie jest bezpłatny. Jak w poprzednich latach zaplanowano rywalizację w różnych kategoriach: urzędnicy, nauczyciele, przedsiębiorcy, dziennikarze, działacze organizacji pozarządowych, uczniowie klas VI, VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci, służby mundurowe oraz kategoria open.

W tym roku dyktando zostanie zorganizowane 19 listopada (sobota) o godz. 10.00 w auli PUZ przy ul. Wojska Polskiego 51. Tekst podyktuje Szymon Kołecki. Tradycyjnie na wydarzeniu obecny będzie Prof. Jerzy Bralczyk, który wygłosi wykład.

Zapisy już trwają. Będą możliwe do 17 listopada. Organizatorzy gwarantują udział w konkursie 120 osobom, które jako pierwsze zgłoszą chęć przystąpienia do dyktanda. Aby wziąć w nim udział i zawalczyć o cenne nagrody należy wypełnić formularz elektroniczny https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdi8yEqZDhONuExvpCdQqzsTpvw4p_YFVfhvWhPLYK3l75h2g/viewform?usp=sf_link lub telefonicznie (nr tel. 23 672 28 69).

Tematyka VII Ciechanowskiego Dyktanda o Pióro Prof. J. Bralczyka nawiązywała będzie do patronów 2022 roku ustanowionych przez Sejm RP: Marii Konopnickiej, Ignacego Łukasiewicza, Marii Grzegorzewskiej, Wandy Rutkiewicz, Józefa Mackiewicza, Józefa Wybickiego oraz Romantyzmu Polskiego.

Wszyscy uczestnicy konkursu powinni przybyć do budynku PUZ w Ciechanowie co najmniej na 30 minut przed rozpoczęciem dyktanda. Prace uczestników zostaną sprawdzone przez Jury tego samego dnia. Ogłoszenie wyników odbędzie się 19 listopada 2022 r. około godziny 13.00 w auli PUZ.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki.

Dyktando jest organizowane przez Urząd Miasta Ciechanów oraz Społeczne Towarzystwo Oświatowe – Koło Terenowe Nr 76 w Ciechanowie. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Krzysztof Kosiński.

Skip to content