Tygodnik „Newsweek” ogłosił ranking najlepszych prezydentów polskich miast, bez zróżnicowania na liczbę mieszkańców. Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński zajął 9. miejsce.
„Newsweek” nagrody przyznał po raz trzynasty. Po raz pierwszy w zestawieniu znalazł się prezydent Ciechanowa. Ranking powstał na podstawie głosowania prezydentek i prezydentów miast, którzy wytypowali najlepszych spośród siebie. Nad przebiegiem głosowania czuwała kapituła złożona z naukowców związanych z samorządem: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich.
– „To specyficzny ranking, bo oceniamy siebie nawzajem jako prezydenci miast, a jest nas w Polsce 107. W tym gronie jesteśmy jednym z mniejszych miast, a w całej wyróżnionej piętnastce najmniejszym, dlatego takie docenienie przez koleżanki i kolegów z samorządu jest dla mnie bardzo prestiżowe. To duża satysfakcja, że to, co robimy w Ciechanowie przebija się na płaszczyźnie ogólnopolskiej” – powiedział Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa.
Wśród 15 wyróżnionych znaleźli się prezydenci m.in.: Wrocławia, Gdańska, Przemyśla, Białegostoku, Kołobrzegu, Inowrocławia, Wałbrzycha, Ełku, Nowego Sącza czy Chełma.
W maju 2022 roku prezydent Ciechanowa zajął 2. miejsce w rankingu prezydentów miast do 100 tys. mieszkańców opracowanym przez ekspertów Dziennika Gazety Prawnej.
Skip to content