W tym roku odbędzie się jubileuszowy 30-ty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tegorocznej zbiórki kolejny raz przyłącza się miasto.  W Ciechanowie zorganizowane będą wydarzenia, z których dochód wesprze zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W sobotę 29 stycznia odbędzie się turniej szachowy. W trakcie licytacji, z których dochód przekazany zostanie na WOŚP znajdzie się voucher na grę w wielkogabarytowe szachy z prezydentem miasta Krzysztofem Kosińskim. Wydarzenie to organizuje Towarzystwo Krzewienia Kuktury Fizycznej Promyk w Centrum Handlowym Mrówka.

Do zbiórki środków na leczenie wzroku dzieci przyłączy się też Park Nauki Torus. 30  stycznia w budynku przy wieży ciśnień odbędą się „Barwne warsztaty”, kierowane do dzieci powyżej 5 roku życia. Przedszkolaki i uczniowie dowiedzą się jak powstają kolory, co to są barwy podstawowe, pochodne i dopełniające oraz stworzą własną tęczę w probówce. Tym razem bilety zostaną zastąpione dobrowolnym datkiem do puszki WOŚP. Zajęcia rozpoczną się o godinach: 11.00 i 13.00. Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne obowiązują zapisy (telefon: +48 23 674 93 13).

W trakcie 30. Finału WOŚP w Ciechanowie będzie można zobaczyć też motocyklistów. Pasjonaci motoryzacji będą prezentowali swoje pojazdy 30 stycznia przed ratuszem.

W godzinach między 10.00 a 17.00 ciechanowski sztab WOŚP przygotuje animacje dla dzieci. Na placu Jana Pawła II obecni będą wolontariusze zbierający datki mieszkańców na wsparcie diagnostyki i leczenia dzieci z wadami wzroku.

Także w niedzielę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 rozegrany będzie II Turniej Gorących Serc dla WOŚP. Amatorzy piłki halowej rozpoczną rozgrywki o godz. 9.00. Piłkarze biorący w nich udział przekażą wpisowe oraz pieniądze zebrane do puszek wolontariuszy na rzecz Orkiestry. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Klub Sportowy Ciechanów. Honorowy patronat nad turniejem objął prezydent miasta.

W tym roku ciechanowski sztab WOŚP zarejestrował ponad 200 wolontariuszy. Jak co roku miasto wesprze ich oferując bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej.

Finał WOŚP to jednodniowa, największa w Polsce zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W dotychczasowych 29. Finałach Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld złotych i kupiła ponad 67 300 urządzeń, z których korzystają pacjenci polskiej służby zdrowia.

Skip to content