Rozpoczęła się realizacja kolejnej części zadania wybranego przez mieszkańców w ramach tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Energooszczędnymi lampami oświetlony zostanie główny ciąg komunikacyjny wokół zbiornika wodnego na „Krubinie”.

Rozpoczęła się druga część zadania związanego z kolejnym etapem rewitalizacji miejskiego kąpieliska na „Krubinie”. Zwycięski ogólnomiejski projekt w Ciechanowskim Budżecie Obywatelskim 2022 otrzymał 703 głosy. Obejmuje wykonanie nasadzeń szpaleru drzew przy kąpielisku oraz budowę oświetlenia głównego ciągu komunikacyjnego wokół zbiornika wodnego.

Pierwszy etap prac wykonano we wrześniu. Między plażą miejską a ulicą Sońską zasadzono ponad 40 buków.

Aktualnie trwa budowa oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego na terenie rekreacyjnym, z którego mieszkańcy korzystają przez cały rok. Zamontowane będą 22 słupy o wysokości 4,5 m z energooszczędnymi lampami typu LED, co zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowników oraz doda uroku miejscu w godzinach wieczornych. Prace zakończą się w grudniu tego roku.

Obszar ścieżek dla spacerowiczów i rowerzystów, wybudowanych w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego, powiększono w ubiegłym roku. Inwestycję wykonano za głównym zbiornikiem wodnym, w kierunku zachodnim, pomiędzy oczkami wodnymi. Utwardzone dróżki o długości 365 metrów stworzyły wygodny układ komunikacyjny. Wykonano je z naturalnych kruszyw. Zamontowano kolejne ławki i kosze na odpady.

Skip to content