Nowa droga umożliwi dojazd do Parku Nauki Torus przy wieży ciśnień od strony Szkoły Podstawowej nr 7 oraz dostęp do przyległych działek. W okolicach szkoły powstaną dodatkowo 23 miejsca parkingowe, ścieżka rowerowa, chodniki i oświetlenie.

Trwają prace związane z budową drogi dojazdowej do Parku Nauki Torus. Obejmą odcinek około 120 m, na którym powstanie jezdnia bitumiczna i obustronne chodniki.

Inwestycja umożliwi wybudowanie dodatkowych 23 miejsc postojowych w okolicach szkoły, w tym dwóch dla osób niepełnosprawnych. Powstanie też kolejna w mieście ścieżka rowerowa, którą będzie można dojechać do Parku Nauki Torus m.in. od strony ul. Granicznej. Nowo budowana droga będzie oświetlona.

Wykonano już budowę kanalizacji deszczowej, zadania dotyczące branży teletechnicznej i podbudowę pod nową jezdnię. Prace zakończą się wiosną tego roku.

W grudniu 2021 r. miasto zakończyło kompleksową przebudowę dwóch sąsiadujących ulic na osiedlu „Przemysłowe”. Na ul. Granicznej i Widnej wymieniona została nawierzchnia, wybudowano oświetlenie. W ramach inwestycji powstały też nowe chodniki i ścieżka dla rowerzystów. Przy szkole wybudowano rondo i dodatkowe miejsca parkingowe. Wiosną będą prowadzone dalsze prace związane z zagospodarowaniem nowego ronda zielenią.

Skip to content