Ciechanowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Urząd Miasta Ciechanów zapraszają mieszkańców na szkolenia dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na bezpłatnych zajęciach będzie można dowiedzieć się, jak obsługiwać defibrylatory, które są dostępne w przestrzeni publicznej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 lutego.

Spotkania będą organizowane raz w miesiącu. Poprowadzą je ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na jednym szkoleniu, które będzie trwało około 120 minut, uczestnicy zyskają wiedzę o pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadkach, między innymi zatrzymania krążenia, zachłyśnięcia, zakrztuszenia, oparzeń czy skaleczeń.

Ważnym elementem spotkań będzie temat obsługi defibrylatorów, które od grudnia 2021 r. znajdują się w przestrzeni miejskiej. Ratownicy WOPR będą prezentowali uczestnikom właściwe użycie urządzeń i prawidłowe wykonanie resuscytacji. Szkolenie obejmuje również trening praktyczny, a więc przeprowadzenie reanimacji i defibrylacji na fantomach.

Defibrylatory AED są rozmieszczone w pięciu miejscach Ciechanowa:

  • na placu Jana Pawła II,
  • przy Hali Targowej „Bloki”,
  • przy hali sportowej przy ul. 17 Stycznia,
  • na kąpielisku „Krubin”,
  • przy miejskim stadionie.

WOPR przeprowadzi 12 szkoleń. W każdym może wziąć udział po 15 osób, także niepełnoletnich, o ile będą obecne z opiekunem prawnym. Każdy z biorących udział w spotkaniu otrzyma certyfikat uczestnictwa.

Pierwsze szkolenie odbędzie się 23 lutego, o godz. 18.00, w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. 17 Stycznia, budynek krytej pływalni).

Zapisy przyjmuje WOPR pod numerem telefonu +48 515 967 238, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00.

Na realizację zadania ciechanowski WOPR otrzymał dotację miasta w ramach konkursu ofert z zakresu ochrony i promocji zdrowia ciechanowian.

kategoria:Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
jpg Plakat UM Ciechanów bezpłatne szkolenia pierwsza pomoc przedmedyczna 3.81MB pobierzplik: Plakat UM Ciechanów bezpłatne szkolenia pierwsza pomoc przedmedyczna
doc Opis plakatu bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla czytników ekranowych.doc 34KB pobierzplik: Opis plakatu bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla czytników ekranowych.doc
Skip to content