Czworonogi przebywające w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie otrzymały obroże przeciwkleszczowe. Schronisko doposażono w klatkę kennelową i transporter, które umożliwiają opiekę nad psami wymagającymi obserwacji w związku ze stanem zdrowia. Zadanie zrealizowano w ramach współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi.

W zarządzanym przez miejską spółkę Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie po raz kolejny zrealizowano projekt, którego celem jest podniesienie standardu opieki nad psami. Tym razem ratusz wsparł zakup obroży przeciwkleszczowych, klatki kennelowej i transportera dla czworonogów.

Z obroży przeciwkleszczowych korzystało będzie ponad 130 podopiecznych schroniska. To psy, które są regularnie wyprowadzane na spacery przez wolontariuszy aktywnie wspierających funkcjonowanie placówki. Obroże zakupiono, aby umożliwić właściwą profilaktykę i uniknąć chorób odkleszczowych u zwierząt. Ich użytkowanie przede wszystkim ma na celu uniknięcie cierpienia psów w przypadku zachorowania na babeszjozę, boreliozę czy anaplazmozę. Zabezpieczanie przed kleszczami za pomocą obroży eliminuje też wysokie koszty związane z leczeniem chorób.

W ramach zadania „Bezpieczny pies” schronisku przekazano również klatkę kennelową. Klatka w schronisku służy zwierzętom wymagają obserwacji i separacji np. w związku z chorobą czy urazem. Jest też przydatna w przypadku pierwszego etapu opieki nad szczeniętami. Schronisko otrzymało też nowy transporter przeznaczony do przewozu zwierząt.

Miasto przyznało środki finansowe na ten cel w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, które corocznie realizują między innymi zadania w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Zadanie „Bezpieczny pies” przy wsparciu miasta wykonało Stowarzyszenie Wolontariuszy Schroniska w Pawłowie.

W poprzednich latach przy udziale środków publicznych dla podopiecznych schroniska zakupiono nowe, odporne na warunki atmosferyczne budy i boksy z wybiegami dla najstarszych psów.

Osoby chętne do adopcji zwierząt ze schroniska mogą kontaktować się z przytuliskiem poprzez profil na Facebooku oraz e-mail: schronisko@pukciechanow.pl. Miłośnicy czworonogów mogą też dołączyć do wolontariuszy, którzy opiekują się zwierzętami na miejscu, zajmują wyprowadzaniem psów na spacery, dbaniem o kondycję ich sierści, pojeniem oraz poszukiwaniem domów dla psów, które znalazły się w schronisku.

Skip to content