1 czerwca na terenie pod wieżą ciśnień stanie mobilne planetarium. Dzieci i młodzież będą miały okazję, by odbyć filmową podróż w kosmos. Z okazji Dnia Dziecka uczestnictwo w pokazach będzie bezpłatne. Można już rezerwować miejsca. W planach na weekend z dziećmi z pewnością warto umieścić spektakl „Król Maciuś” w wykonaniu O! Teatru. Odbędzie się 3 czerwca o godz. 17.00 na scenie plenerowej przy Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej Studio. Miejska jednostka kultury zaprasza też do wzięcia udziału w grze terenowej „Za zieleń!”. Wśród imprez z okazji Dnia Dziecka znajdzie się też piknik dla amatorów wędkarstwa.

29 maja (niedziela)

Atrakcje dla dzieci rozpoczną się już w niedzielę. Na kąpielisku Krubin zorganizowany zostanie Rodzinny Piknik Wędkarski. W programie znajdą się spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci. Mogą w nich startować już 3-latki. Chętni do wzięcia udziału w rywalizacji nie muszą posiadać karty wędkarskiej. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 i będą trwały około 2 godziny. Biuro zawodów znajdowało się będzie przy kąpielisku. Każdy z uczestników otrzyma nagrodę. W programie pikniku przewidziano też dodatkowe atrakcje.

1 czerwca (środa)

Park Nauki Torus zaprasza dzieci i młodzież na wyprawę w kosmos w mobilnym planetarium. 1 czerwca pod wieżą ciśnień będzie można obejrzeć dostosowane do wieku i poziomu wiedzy projekcje filmowe.

Seans dla najmłodszych dzieci w wieku do 5 do 11 lat to przygoda z „Zula Patrol”. Film jest opowieścią o przenosinach w czasie do prehistorycznej przeszłości Ziemi, podczas których nikczemna postać Delirii próbuje wykorzystać niebieską planetę jako kosmiczny śmietnik. Zadaniem bohaterskiego patrolu jest zapobieżenie katastrofie. Przy okazji wyprawy dzieci mają okazję, by dowiedzieć się wszystkiego na temat powstawania Ziemi oraz rozwoju różnych form życia na niej. Film w efektowny sposób tłumaczy dzieciom również zagadnienia dotyczące astronomii oraz zastosowania nauki i technologii do badań.

Dla młodzieży (od 11 do 18 lat) przygotowano film o poszukiwaniu czarnej materii, od wyścigu protonów w największym na świecie zderzaczu cząstek do widoków Wielkiego Wybuchu i wschodzącego wszechświata. Ponadto starsi uczestnicy pokazów będą mogli sprawdzić, jak wyglądałoby nocne niebo bez zanieczyszczania go światłem.

Dzieci i młodzież z okazji Dnia Dziecka otrzymują bezpłatne wejściówki na seanse.
Osoby dorosłe, które chciałyby towarzyszyć dzieciom, mogą zakupić bilet wstępu w cenie 20 zł.  Seanse dla dzieci będą odbywać się o godzinach: 15.45, 16.30, 17.15 i 18.00, a dla młodzieży o godzinie 15.00 oraz 18.45. Bezpłatne wejściówki oraz bilety można rezerwować pod numerem telefonu +48 23 674 93 13.

3 czerwca (piątek)

O godz. 17.00 na plenerowej scenie przy COEK Studio (ul. 17 Stycznia 56) wystawiony zostanie spektakl „Król Maciuś I”. Przedstawienie autorstwa O! Teatru opowiada historię chłopca, który w wieku 10 lat zostaje prawdziwym królem, a od jego rządów zależą odtąd losy wszystkich obywateli. Każda z jego decyzji niesie konkretne konsekwencje i ma wpływ na życie innych. Bohater wpadnie w nie lada tarapaty, a widzowie przekonają się o tym, czy pomoże mu Felek – chłopak z podwórka, czy zarozumiali ministrowie. To opowieść o odpowiedzialności, przyjaźni i podejmowaniu decyzji, która z pewnością jest nie tylko doskonałą zabawą, ale też podstawą do rozmów z dziećmi.

4 czerwca (sobota)

Miejska jednostka kultury zaprasza na plac T. Kościuszki, gdzie odbędzie się druga odsłona gry „Za Zieleń”. Tym razem ze zmienioną trasą, nieco innymi zadaniami, ale niezmiennie z udziałem dbającej o zieleń w mieście Pani Wiosny i towarzyszącego jej tym razem Pana Upała. Gra wystartuje o godz. 10.00. Aby wziąć w niej udział należy posiadać kog QR (dostępny na fanpage’u COEK Studio na Facebooku oraz w punkcie startowym).

Skip to content