Ciechanowscy seniorzy tworzą na działce miejskiej uprawę bez pestycydów. Eko Farma pozwala im spełniać ogródkowe pasje, pozyskiwać zdrowe warzywa i wzmacniać relacje sąsiedzkie. Projekt „Aktywny Senior II” obejmuje też regularne zajęcia rekreacyjne na krytej pływalni. Realizację ekologicznego pomysłu, który umożliwia integrację i aktywizację osób dojrzałych wsparł finansowo ratusz.

Zielona farma seniorów jest zlokalizowana w centrum Ciechanowa, na działce przy miejskiej jednostce kultury. W permakulturze uprawiana będzie zdrowa i ekologiczna żywność, w donicach seniorzy będą mogli pielęgnować zioła i kwiaty. To już druga edycja projektu, który wystartował w 2021 r.

Jego realizacją zajmują się głównie osoby dojrzałe – pasjonaci ogrodnictwa, amatorzy zdrowego trybu życia i propagatorzy aktywności w każdym wieku. Farmę miejską uprawiają członkowie Klubu Seniora „STUDIO.

Eko Farma nie tylko zapewni im zdrową, ekologiczną, naturalną żywność bez pestycydów, ale umożliwi też wzmocnienie relacji sąsiedzkich oraz wspólne i aktywne spędzanie czasu, szczególnie w okresie letnim.

Realizację ekologicznego projektu wsparł finansowo ratusz w ramach corocznego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu promocji zdrowia ciechanowian. Już zakupiono donice do upraw roślin, niezbędne narzędzia do pielęgnacji, ziemię, sadzonki oraz nasiona ziół, warzyw i kwiatów.

Podobnie jak w ubiegłym roku w realizację zadania zostaną zaangażowani wolontariusze. Pomysłodawcy projektu, członkowie Stowarzyszenie Artystyczno-Kulturalne „Studio”, są otwarci na współpracę z innymi chętnymi mieszkańcami. Miejska uprawa ma na celu integrację, także międzypokoleniową ciechanowian. Eko Farma w Ciechanowie to też miejsce, gdzie odbywać się mogą zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Po pracach ogrodowych, w ramach tego samego projektu seniorzy mogą zadbać też o relaks i regenerację. Na krytej pływalni organizowane są dla nich zajęcia ruchowe z elementami aerobiku wodnego.

Skip to content