Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie zakupił nowoczesne pojazdy niezbędne do sprawnego wykonywania codziennych obowiązków i realizacji zaplanowanych zadań inwestycyjnych na rzecz mieszkańców. Nowe auta zastąpiły sprzęt, który po wielu latach eksploatacji, niejednokrotnie w trudnych i ciężkich warunkach terenowych, wymagał wymiany.

Flota ZWiK została powiększona o koparko-ładowarkę JCB4CX AEC (symbol urządzenia), umożliwiającą znacznie szybsze i bardziej precyzyjne prowadzenie robót ziemnych. Pojazd pozwala na bardzo sprawne załadowanie urobku w czasie usuwania awarii wodno-kanalizacyjnych oraz podczas prowadzenia robót inwestycyjnych, np. budowy nowych przyłączy, czy rozbudowy sieci. Koparka umożliwia spółce wykonywanie wykopów na głębokość prawie 6 m i realizację precyzyjnych prac związanych z ustawianiem ciężkich dennic studni kanalizacyjnych w wąskich wykopach. Nowe, wielofunkcyjne urządzenie zastąpiło dwie poprzednio używane koparki zakupione w 1994 i 1997 r.

Spółka zakupiła też dwa siedmioosobowe samochody ciężarowe, które służą do przewozu brygad usuwających awarie wodno-kanalizacyjne oraz zespołów prowadzących budowy nowych instalacji kanalizacyjnych i wodociągowych dla miasta Ciechanów. Poza przewozem pracowników, pojazdy umożliwiają też transport specjalistycznego sprzętu. Są wyposażone w regały do przewożenia narzędzi i podręcznych materiałów oraz urządzeń wspomagających i koniecznych do szybkiego prowadzenia prac, m.in. zgrzewarek, agregatów prądotwórczych, zagęszczarek gruntu. Ciężarówki są używane w miejsce wyeksploatowanych, ponad dwunastoletnich aut, które służyły spółce do zadań na całodobowych dyżurach.

Ponadto zakupiono 4-osiowy samochód ciężarowy marki MAN TGS o dużej ładowności, umożliwiający bardziej efektywne i tańsze przewożenie ładunków budowlanych. Auto zastąpiło dwie stare wywrotki MAN z 1988 r. i 1999 r.

Skip to content