Rozpoczęła się budowa sieci wodociągowej w ul. Husarskiej, Kosynierów i Krasińskiego. Kontynuowane są prace w ul. Granicznej. Na realizację zadań w tym roku spółka przeznaczy blisko 5 mln zł.

Dziś rozpoczęły się prace ziemne na osiedlu Kargoszyn. Nowa sieć wodociągowa będzie miała 280 metrów i średnicę 110 mm. W kolejnym etapie wybudowana zostanie też sieć grawitacyjnej kanalizacji sanitarnej o długości 700 metrów, przewód tłoczny kanalizacji sanitarnej i przepompownia ścieków. Prace zakończą się za około 2,5 miesiąca.

W ramach prowadzonej przez miasto kompleksowej modernizacji ul. Granicznej już ułożono 850 metrów wodociągu. Obecnie trwają prace nad wykonaniem nowych przejść i przyłączy wodociągowych przez jednię. Trwa też montaż zasuw i trójników na nowo wybudowanym wodociągu w celu jego nawodnienia i uruchomienia. Zadania realizowane przez ZWiK zakończą się z maju.

W ulicy Kuny spółka rozpoczęła w styczniu budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Prace będą kontynuowane bezzwłocznie po poprawieniu się warunków wodno-gruntowych związanych z pogodą.

W planach miejskiej spółki na 2021 rok jest przeprowadzenie prac w ponad 20 ulicach na terenie Ciechanowa. Ich koszt szacowany jest na blisko 5 mln zł. Lista zadań inwestycyjnych i remontowych uwzględnia uwagi i sugestie mieszkańców, kierowane do prezydenta miasta podczas corocznych spotkań osiedlowych.

W tym roku planowana jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ulicach: Komunalnej, Rybnej, Wiejskiej, Kąckiej, Wybiegowej, Rowerowej, POW, Wiosennej, Przyleśnej i Hubala oraz sieci wodociągowej w ul. Żytniej i Długiej.

Budowy sieci wodno-kanalizacyjnych zaplanowano do wykonania na osiedlu Jeziorko II (ulice: św. Rodziny, św. Antoniego, św. Mateusza, św. Franciszka)

Planowana jest również przebudowa sieci wodociągowej w ul. Tatarskiej (odcinek od 17 Stycznia do ul. Głowackiego), ul. Towarowej i ul. Sławika.

ZWiK planuje też wybudować sieć wodociągową i kanalizacyjną (kolejny etap) w ul. Szmaragdowej, Bursztynowej i Złotej.

Spółka zaplanowała też wykonanie remontu sieci wodociągowej w ul. Powstańców Wielkopolskich.

Skip to content